Jak aktywować kartę w Alior Banku?

2015-10-07 11:10:41

Wygoda, szybkość, bezpieczeństwo – to główne zalety posługiwania się dowolną kartą płatniczą. Zanim będzie jednak możliwe korzystanie z pełni jej funkcjonalności, należy ją aktywować. Jak wygląda taka procedura w Alior Banku?

Po złożeniu wniosku o wydanie karty płatniczej pozostaje czekać na zawierającą ją przesyłkę – na ogół kilka dni. Przed wykonaniem pierwszej transakcji będziemy musieli jednak naszą nową kartę aktywować. Aby to zrobić w przypadku "plastiku" wydanego przez Alior Bank, wystarczy skorzystać z bankowości internetowej i postępować według poniższych wskazówek.

Sprawdź też: Karta kibica w Alior Banku. Co warto o niej wiedzieć?

Aktywacja karty krok po kroku

  1. Wejdź na stronę www.aliorbank.pl i w prawym górnym rogu kliknij opcję LOGOWANIE.
  2. W wyświetlonym  polu IDENTYFIKATOR wpisz numer CIF, który znajduje się na umowie ramowej, natomiast pole HASŁO uzupełnij brakującymi znakami własnego hasła.
  3. Po zalogowaniu do systemu kliknij opcję KARTY I KREDYTY, a następnie z menu wybierz zakładkę LISTA KART.
  4. Po zaznaczeniu odpowiedniej karty kliknij AKTYWACJA i zatwierdź poprawność wyświetlonych danych.
  5. Aktywację należy potwierdzić poprzez wpisanie jednorazowego hasła SMS – po jego podaniu zostanie wyświetlony interesujący nas numer PIN.

Sprawdź też:  6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Jeśli chcemy zmienić przypisany do karty numer PIN, wystarczy kliknąć w zakładkę SZCZEGÓŁY KARTY.

Pamiętaj o zasadach bezpiecznego logowania

Logując się do systemu bankowości internetowej, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Nigdy nie należy korzystać w tym celu z linków przesłanych do nas mailowo. Zamiast tego należy używać przycisku LOGOWANIE, który znajdziemy na stronie głównej serwisu Alior Banku. Adres strony powinien być przy tym poprzedzony przedrostkiem https, który jest stosowany na oznaczenie protokołu gwarantującego bezpieczeństwo połączenia. Pamiętajmy też, że podczas logowania bank nigdy nie poprosi nas o podanie całego hasła, a jedynie wybranych z niego znaków.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam