Jak aktywować kartę w ING Banku Śląskim?

2015-09-15 08:21:19

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kartą kredytową, czy też kartą debetową, aby móc cieszyć się jej funkcjonalnością, musimy ją najpierw aktywować. Choć taka procedura jest prosta i można przez nią przejść w ciągu kilku minut, jej szczegóły w każdym banku mogą wyglądać nieco inaczej. Poniżej znajdziesz informację o tym, jak aktywować kartę płatniczą w ING Banku Śląskim.

W ING Banku Śląskim wydanie karty płatniczej (zarówno debetowej, jak i kredytowej trwa nie dłużej niż 8 dni roboczych - licząc od dnia złożenia wniosku. Ten możemy złożyć:

  • w oddziale banku,
  • poprzez ING BankOnLine,
  • w chwili zakładania konta przez stronę ingbank.pl.

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Jeśli otrzymana przez nas karta jest pierwszą, którą otrzymaliśmy od banku, po odebraniu przesyłki (karta zostanie wysłana listem zwykłym na podany przez klienta adres korespondencyjny) pozostaje nam dokonać nadania numeru PIN i aktywować kartę - drogą online (poprzez ING BankOnLine) lub telefonicznie.

Aktywacja pierwszej karty przez ING BankOnLine

Klienci mający dostęp do systemu bankowości internetowej ING BankOnline mogą aktywować kartę kredytową w wygodny sposób, logując się do swojego panelu użytkownika. Po zalogowaniu wystarczy wybrać z zakładki KARTY tę, której status chcemy zmienić (będzie oznaczona jako "nieaktywna") i kliknąć opcję AKTYWACJA KARTY/NADANIE PIN.

Uwaga! Taka forma aktywacji karty nie jest dostępna w przypadku kart kredytowych Visa dla przedsiębiorców.

Telefoniczna aktywacja pierwszej karty

Klienci nie będący (a także ci będący) użytkownikami systemu ING BankOnline mogą pozyskać swój kod PIN drogą telefoniczną, dzwoniąc na numer:

  • (32) 357 00 02 (dla telefonów komórkowych i zza granicy) lub 
  • 801 222 777 (dla telefonów stacjonarnych).

Aktywacja kart odnowionych

W przypadku kart odnowionych, aktywacja następuje automatycznie podczas zawarcia pierwszej transakcji wykorzystującej numer PIN.

Sprawdź też: Czy przechowywanie karty zbliżeniowej blisko telefonu spowoduje jej uszkodzenie?

Karty przedpłacone

ING Bank Śląski oferuje również karty przedpłacone (Maestro), które zamawiać można w oddziałach banku. Karty te mogą być wydane jako bezimienne (bez nadrukowanych na plastiku danych posiadacza karty) lub imienne. Te pierwsze przekazywane są bezpośrednio w oddziale po podpisaniu umowy o kartę, razem z kodem PIN. Karty imienne przesyłane są pocztą, analogicznie do kart debetowych i kredytowych. Na koniec warto dodać, że karty przedpłacone są nieodnawialne. Jeśli termin ważności posiadanej przez nas karty upłyną, można wyrobić drugą kartę.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam