Aktywacja online karty w Banku Smart

2015-06-26 11:06:21

Kartę płatniczą w Banku Smart można aktywować online, na dwa proste sposoby. Przeczytaj krótką instrukcję.

Karty płatnicze szturmem podbiły rynek usług bankowych. W chwili obecnej praktycznie każdy rachunek osobisty czy firmowy jest uzupełniany kartą debetową. Karty tego typu pozwalają użytkownikom na płacenie bezgotówkowe (w sieci, w supermarkecie itd.) oraz na wypłacanie gotówki z bankomatów. Zaletami kart jest szybkość dostępu do pieniędzy zgromadzonych na kontach oraz wygoda (zwłaszcza w przypadku płatności bezstykowych). Dzięki nim czujemy się także bezpieczniejsi, ponieważ nie musimy nosić ze sobą wypchanego banknotami portfela.

Bank Smart

Bank Smart reklamuje się jako „pierwszy europejski dyskont finansowy”. Instytucja stawia na mobilność, oferując swoim klientom szereg funkcjonalności, dzięki którym możemy dysponować naszymi środkami w prosty sposób w praktycznie każdej sytuacji. Bank oferuje konta dla klientów indywidualnych oraz mikroprzedsiębiorstw. Stawiając na mobilność, udostępnia usługi bankowe, które są dostosowane do klientów na bieżąco korzystających ze smartfonów.

Karta w Banku Smart

Bank Smart jest jedyną instytucją bankową na terenie naszego kraju, która oferuje kartę debetową VISA VPAY. Jest ona dołączona do SMART Konta EU. To karta dedykowana na rynek europejski, gwarantująca wysoki poziom akceptacji w różnych krajach Unii Europejskiej.

Aktywacja online

Kartę w Banku Smart możemy aktywować:

 • w bankowości internetowej albo
 • przez smartfon przy pomocy aplikacji mobilnej służącej do obsługi naszego konta.

Aktywacja mobilna

 1. W celu aktywowania naszej karty na smartfonie należy wejść w szczegóły naszego konta. Aby to zrobić, klikamy na niebieski ekran z podsumowaniem.
 2. Na dole ekranu znajduje się specjalna karta, która jest dołączona do niego. Należy kliknąć w jej opcję "Szczegóły".
 3. Ostatni krok to naciśnięcie opcji „Aktywuj kartę”. Wystarczy już tylko potwierdzić całą operację i możemy cieszyć się naszą kartą w Banku Smart.
 4. Należy pamiętać, iż pierwsza transakcja wykonana kartą musi być stykowa, tzn. karta musi zostać włożona do terminalu (POS) lub bankomatu i potwierdzona kodem PIN.

Aktywacja w bankowości internetowej

 1. W celu aktywacji konta przez bankowość internetową, należy zalogować na nasze internetowe konto.
 2. Następnie klikamy w zakładkę „Karty do rachunku”.
 3. W kolejnym kroku wybieramy kartę, którą chcemy aktywować. Pokaże nam się ekran z jej szczegółami.
 4. Na samym dole znajdziemy opcję „Aktywuj”. Wystarczy tylko potwierdzić operację i możemy już korzystać z naszej karty.
 5. Podobnie jak przy aktywacji mobilnej, tak i tym razem pierwsza transakcja wykonana kartą musi być stykowa, tzn. karta musi zostać włożona do terminalu (POS) lub bankomatu i potwierdzona kodem PIN.
Marzena Kazbieruk