Aktywacja karty debetowej w ING Banku Śląskim

2015-06-30 12:08:01

ING Bank Śląski daje swoim użytkownikom możliwość aktywowania nowych kart debetowych zarówno przez Internet, jak i telefonicznie. Sprawdź szczegóły.

Obecnie standardem jest otrzymywanie w banku karty płatniczej do rachunku osobistego. Karta płatnicza pozwala nam na realizowanie transakcji bezgotówkowych oraz wypłat w bankomatach. Jej funkcjonalność zwiększa dodatkowo fakt, że obecnie można płacić bezdotykowo, czyli bez konieczności podawania kodu PIN.

Wyrabianie karty

Wniosek o kartę można złożyć z chwilą podpisania umowy o otwarcie rachunku w ING Banku Śląskim. Imiennej karty nie otrzymamy jednak od razu. Musimy na nią poczekać. Bank prześle ją do nas w przeciągu 14 dni przesyłką pocztową. Przesłana karta nie jest jednak aktywna, a także nie posiada kodu PIN. Aktywację i nadanie kodu PIN należy wykonać w osobnym kroku.

Aktywowanie karty online

Jeśli już mamy pod ręką kartę, możemy ją bardzo łatwo aktywować. ING Bank Śląski pozwala na aktywowanie karty debetowej poprzez bankowość internetową. Oczywiście najpierw musimy posiadać dostęp do bankowości. Aktywacja w sieci może być wykonana razem z nadaniem naszej karcie kodu PIN. Do tego celu potrzebne jest tylko zalogowanie się na konto, wybranie karty i opcji „Aktywacja karty”. Po wykonaniu tych kroków nie dość, że będziemy mieć nadany PIN, to jeszcze karta będzie aktywowana.

Aktywacja telefoniczna

Kartę debetową w ING możemy również aktywować telefonicznie. Jest to rozwiązanie skierowane dla użytkowników nieposiadających ING BankOnLine. W tym celu należy zadzwonić pod numer:

  • 801 222 777 (dla numerów stacjonarnych) lub
  • +48 (32) 357 00 02 (dla numerów komórkowych i stacjonarnych).

W trakcie rozmowy ustalimy nasz PIN oraz aktywujemy kartę.

Karty odnowione

W przypadku kart odnowionych aktywacja jest automatyczna. Nie potrzeba niczego zmieniać w ING BankOnLine, ani tym bardziej dzwonić na infolinię. Wystarczy jedynie wykonać transakcję z użyciem kodu PIN. Karta zostanie aktywowana po tej transakcji.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam