Aktywacja karty do bankomatu w Credit Agricole

2015-06-30 19:34:18

Aktywacja karty płatniczej jest niezbędna, jeśli chcemy móc z niej w pełni korzystać. Sprawdź, jak dokonać aktywacji karty do konta w Credit Agricole.

Karta płatnicza to powszechnie stosowane narzędzie do płacenia. Karty debetowe są wydawane do rachunków osobistych. Za ich pomocą możemy wykonywać transakcje bezgotówkowe (zakupy w sklepie, zakupy w Internecie) oraz wypłacać środki z bankomatów. Karty w poważny sposób ułatwiają korzystanie z usług bankowych i dlatego cieszą się takim zainteresowaniem. W chwili obecnej nie sposób sobie wyobrazić nowoczesnych usług bankowych bez popularnych plastików.

Oczekiwanie na kartę

Jeśli zakładamy rachunek w banku Credit Agricole, podpisując umowę, składamy zwykle również wniosek o kartę debetową. Kartę taką otrzymamy od banku w okresie do 14 dni. Zostanie ona do nas przesłana pocztą. Oprócz karty otrzymamy także kod PIN do niej (wysłany pocztą w osobnej przesyłce lub uzyskany w bankowości internetowej). Otrzymanie karty i kodu PIN to jednak nie wszystko, aby działała ona w pełni. Co jest jeszcze potrzebne? Aktywacja karty.

Uruchomienie karty

Aktywacja to proces, który umożliwia nam korzystanie z naszej karty płatniczej. Karta, którą otrzymaliśmy z banku nie jest jeszcze aktywna - ze względów bezpieczeństwa. Niezbędne więc będzie jej aktywowanie.

Sprawdź też: Niepodpisana karta do konta - czy kasjer może ją zniszczyć?

Klienci Credit Agricole muszą najpierw uruchomić kartę, wybierając dowolny spośród trzech sposobów:

  • w placówkach banku,
  • przez serwis telefoniczny CA24, dzwoniąc po numer 801 33 00 00 lub +48 71 354 90 09,
  • w serwisie internetowym CA24 (wymagane jest przy tym użycie tokenu lub haseł SMS - w zależności od tego, z którego sposobu uwierzytelniania korzysta klient).

Aktywacja karty

Po uruchomieniu karty pozostaje ją aktywować. Dokonuje się tego poprzez dokonanie transakcji stykowej z użyciem kodu PIN. Dopiero potem będzie możliwe płacenie kartą zbliżeniowo. Karty wznowione wymagają tymczasem tylko aktywacji (bez wcześniejszego uruchomienia).

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam