Aktywuj online kartę z mBanku

2015-06-25 14:24:48

Będąc klientami mBanku, otrzymaliśmy kartę debetową lub kredytową, w zależności od zapotrzebowania i złożonego zamówienia. Jak aktywować taką kartę? Śpieszymy tłumaczyć.

Bez względu na to, czy otrzymana karta płatnicza jest kartą pierwszą, duplikatem czy otrzymaliśmy ją w miejsce wcześniej zastrzeżonej, musimy ją aktywować, aby móc dokonywać transakcji. Możemy to zrobić:

  • przez Internet,
  • za pośrednictwem mLinii,
  • w placówce mBanku.

Najłatwiej aktywacji dokonać poprzez serwis transakcyjny mBanku. Jedynym warunkiem jest to, że musimy to zrobić samodzielnie.

Kartę dostaniesz pocztą

MBank, tak jak większość banków, ze względów bezpieczeństwa każdą nową kartę kredytową lub debetową wysyła pocztą, są one wówczas nieaktywne. Aby móc z nich w pełni korzystać, należy dokonać aktywacji oraz ustalić numer PIN. Co, jak się okazuje, nie jest ani trudne, ani czasochłonne.

Karta kredytowa

Chcąc aktywować kartę i ustalić numer PIN przez Internet, musimy zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku, poprzez podanie numeru klienta i hasła internetowego. Następnie z menu głównego wchodzimy w zakładkę „Karty” => „Karty kredytowe” => „Aktywuj kartę”. Po czym podajemy 16-cyfrowy numer karty oraz datę jej ważności. Operację potwierdzamy kodem SMS albo hasłem z listy haseł jednorazowych. Następnie wybieramy opcję „Ustal PIN”, dwukrotnie wprowadzamy dowolnie wybrany 4-cyfrowy numer PIN. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa warto, aby składał się z różnych cyfr. Następnie zatwierdzamy proces ustalania numeru PIN kodem SMS albo hasłem z listy haseł jednorazowych.

Karta do konta

Kartę debetową w mBanku aktywuje się podobnie jak kartę kredytową. Z menu głównego wchodzimy w zakładkę „Moje finanse – Karty”, następnie z listy kart wybieramy kartę, którą chcemy aktywować, znajduje się ona w statusie „Do aktywacji”. Następnie klikamy opcję „Aktywuj”, sprawdzając 16-cyfrowy numer podany na karcie. Dwukrotnie wprowadzamy dowolnie wybrany, 4-cyfrowy numer PIN. Transakcję zatwierdzamy wprowadzeniem numeru PIN kodem SMS lub hasłem z listy haseł jednorazowych.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam