Kredyt konsolidacyjny w Banku Pocztowym: analizujemy ofertę

2015-06-22 17:23:59

Bank Pocztowy zaproponował nową propozycję dla swoich klientów: Lekkostrawny Kredyt Konsolidacyjny, który umożliwia spłatę pożyczek w innych bankach. Trzeba się jednak spieszyć, bo oferta jest ważna tylko do końca lipca 2015 roku. Czy warto skorzystać? Analizujemy.

Bank Pocztowy przygotował ofertę specjalnie na lato, która, jak twierdzą marketingowcy banku, będzie lekkostrawnym daniem finansowym:

  • oprocentowanie tego kredytu to 6,66% w skali roku,
  • pożyczyć można minimalnie 15 tys. zł, a maksymalnie aż 150 tys. zł,
  • maksymalny okres kredytowania to nawet 120 miesięcy,
  • bank nalicza prowizję za udzielenie kredytu - jej wysokość to 6,66%.

Atrakcyjne oprocentowanie

Kredyt konsolidacyjny to oferta dla wszystkich, którzy chcą uporządkować domowy budżet i obniżyć swoje miesięczne zobowiązania. Jak twierdzi Bank Pocztowy - wszystko to jest możliwe dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu ich kredytu.

Z atrakcyjnością tego ostatniego nie należy jednak przesadzać. Bez problemu na rynku można znaleźć kredyty konsolidacyjne z niższym oprocentowaniem, np.:

  • Kredyt Konsolidacyjny z Obniżoną Marżą ING Bank Śląski (4,47% w skali roku),
  • Kredyt Konsolidacyjny Boś Bank (5,32%),
  • Kredyt Konsolidacyjny Banku BPS (6,21%).

Oceniając ofertę kredytową nie warto jednak zwracać uwagę na samo oprocentowanie, a na całkowity koszt obsługi zadłużenia.

Analizujemy koszty

Sprawdźmy koszty konsolidacji na konkretnym przykładzie modelowym, jaki udostępnia Bank Pocztowy. Jeśli zdecydujemy się pożyczyć kwotę 26 875 zł na 103 miesiące w ratach równych 343 zł, całkowity koszt kredytu wyniesie 10 271 zł, czyli w sumie oddamy bankowi 37 146 zł. Warto jeszcze dodać, że rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO tego kredytu wynosi 8,78%. Trzeba przyznać, że oferta wypada całkiem nieźle.

Jak wnioskować?

Każdy, kto jest chętny zaciągnąć Lekkostrawny Kredyt Konsolidacyjny w Banku Pocztowym, może to zrobić w placówce banku lub na poczcie. Można to również zrobić, wypełniając formularz online na stronie internetowej Banku Pocztowego i czekać na kontakt doradcy. Jednak pieniądze i tak należy odebrać osobiście w placówce banku, od razu podpisując tam umowę.

Warto również pamiętać, że oprócz analizowanego tutaj Lekkostrawnego Kredytu Konsolidacyjnego, Bank Pocztowy posiada w swojej ofercie również inne produkty kredytowe, jak kredyt gotówkowy na dowolny cel, a nawet szybką pożyczkę.

 

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam