Internet stacjonarny Vectra w opinii eksperta

2015-06-19 12:45:45

Zastanawiasz się nad Internetem stacjonarnym od Vectry? Sprawdź, czy warto podpisywać umowę.

Vectra to grupa kapitałowa, która jest jednym z liderów na polskim rynku, jeśli chodzi o abonentów telekomunikacyjnych w wersji kablowej. Vectra obsługuje 199 miasta na terenie kraju. Zakres jej działalności obejmuje:

  • analogową i cyfrową telewizję kablową,
  • telefonię stacjonarną opartą o technologii cyfrowej,
  • szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Internet w Vectra

Vectra oferuje swoim klientom dwa rodzaje Internetu: tradycyjny kablowy oraz mobilny wykorzystujący modem USB. Poniżej przyglądamy się jej ofercie stacjonarnej.

Internet stacjonarny w trzech pakietach

Do dyspozycji klientów są trzy pakietu Internetu stacjonarnego. Pierwszy to Internet o prędkości 50 MB/s, drugi to 100 MB/s, a trzeci to 150 MB/s.

  • Internet 50 MB/s

Dla mniej wymagających klientów Vectra proponuje superszybki Internet 50 MB/s. Koszt miesięczny to tylko 50 zł. Okres zobowiązania wynosi 24 miesiące. Oprócz sieci pakiet zapewnia dostęp do TV Online, czyli możliwość oglądania wybranych kanałów telewizyjnych w sieci. Wybór kanałów jest naprawdę bogaty. Za dodatkową opłatą (4,99 zł) użytkownik dostaje dostęp do serwisu MOOD (muzyka na żądanie).

  • Internet 100 MB/s

Opcja dla wymagających internautów. Oprócz superszybkiego połączenia otrzymuje także dostęp do TV Online oraz dostęp do Play Station Plus. Ta ostatnia funkcja to dostęp do subskrypcji Play Station, która pozwala na granie online na PS4, pobieranie gier bez dodatkowych opłat oraz korzystanie z interesujących rabatów. Do tego dochodzi opcja MOOD. Koszt pakietu to 60 zł miesięcznie. Okres zobowiązania w tym przypadku wynosi również 24 miesiące.

  • Internet 150 MB/s

Pakiet o prędkości 150 MB/s spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy i internautów. Obejmuje on subskrypcję Play Station Plus, TV Online oraz opcję MOOD (4,99 zł). Za 70 zł miesięcznie otrzymuje ultraszybkie połączenie. Okres zobowiązania trwa 24 miesiące.

Czy warto?

Trzy stacjonarne pakiety Vectra prezentują się całkiem atrakcyjnie. Niewygórowane ceny połączone z naprawdę dobrymi prędkościami połączeń oraz z pakietem Play Station Plus powinny przypaść do gustu najbardziej wymagającym. W opinii użytkowników Vectry dostęp do Internetu sprawuje się bez zarzutów, a ewentualne problemy techniczne naprawiane są w krótkim czasie. Gdy dodamy do tego niskie koszty abonamentów, otrzymujemy całkiem przyzwoitą jakość usług w dobrej cenie.

Arkadiusz Wojciechowski

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam