Deutsche Bank w opinii eksperta

2015-06-24 08:13:21

O obsłudze klienta w Deutsche Banku przeczytać może zarówno wiele pochlebnych, jak i bardzo negatywnych opinii. My przede wszystkim skupimy się jednak na prześwietleniu oferty banku, żeby sprawdzić, czy warto zainteresować się jego usługami.

W sierpniu ubiegłego roku Deutsche Bank wprowadził wiele zmian do tabeli opłat i prowizji. Wielu klientów się to nie podoba, bo na przykład za korzystanie z bankomatów innego banku zmuszeni są płacić prowizję 2 proc., ale nie mniej niż 8 zł, od wypłaconych środków, co jest stosunkowo wysoką opłatą. Na jakie jeszcze opłaty trzeba zwracać uwagę?

Kono db Smart

Db Smart to najpopularniejsze konto Deutsche Banku. Zarówno opłata miesięczna za kartę, jak i za prowadzenie wynosi 0 zł. Wczytując się w tabelę opłat i prowizji tego produktu, wydaje się ono mniej warte zainteresowania. Bank pobiera opłatę za wypłatę gotówki z bankomatów obcych. Opłata za przelew wewnętrzny, jak i zewnętrzny w placówce banku to koszt aż 10 zł. Opłaty te mogą sprawić, że produkt jest dla klienta nieatrakcyjny.

Db Lokata

A co z depozytami? Obecnie flagowym jest 2-miesięczna dbLokata oprocentowana na 5 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty wynosi 2 000 zł, natomiast maksymalna 10 000 zł. Jeden klient może założyć tylko jedną lokatę. Warto jednak podkreślić, że oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów, natomiast standardowe oprocentowanie wynosi 2,5 proc.

Kredyt z prowizją 0 proc.

Jeśli chodzi o kredyty, klienci zarzucają bankowi przede wszystkim długo trwające procedury. Jednak wielu dodaje także, że wiele zależy od pracownika, który produkt obsługuje. Analizując samą ofertę banku, okazuję się ona być przystępna. Obecnie można skorzystać ze stosunkowo atrakcyjnej oferty Kredyt z prowizją 0 proc. w ofercie pakietowej. Oprocentowanie rzeczywiste wynosi 3,15 proc. Wymagany jest wkład własny na poziomie 10 proc.

Warto korzystać?

Analiza podstawowych produktów Deutsche Banku wskazuje na to, że bank stara się zachęcić klientów do korzystania z jego usług. Warto jednak dokładnie analizować oferty. Mimo że konto osobiste jest darmowe, to naliczane są wysokie opłaty za wypłat z obcych bankomatów. Lokata oprocentowana co prawda na 5 proc., ale tylko dla nowych klientów i tylko do kwoty 10 000 zł, a kredyt hipoteczny - mimo że bez prowizji - to jednak z produktami dodatkowymi w ofercie pakietowej. Chciałoby się rzec: Drogi Kliencie, miej się na baczności!

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam