Kredyty bankowe dla pracujących w Anglii

2015-06-16 13:19:35

Emigracja Polaków do krajów Europy Zachodniej nie słabnie. Od 1 lipca 2014 roku osoby zarabiające w walutach obcych nie mają możliwości ubiegania się o kredyt hipoteczny w złotówkach. Zgodnie z nowymi regulacjami, bank może udzielić kredytu tylko w walucie, w której zarabia kredytobiorca. W którym banku mogą pożyczyć osoby pracujące w Anglii?

Sprawdziliśmy, które banki oferują kredyty osobom zarabiającym w Anglii. Skupiliśmy się przede wszystkim na kredytach finansujących zakup bądź modernizację nieruchomości, ponieważ wyższe kwoty pożyczyć najtrudniej.

Bank Peako

Jednym z banków udzielających kredytów w funtach jest Bank Pekao. Otrzymają go osoby, które uzyskują dochody w tej walucie. Maksymalna wysokość kredytu może wynosić 70 proc. wartości nieruchomości. Kredyt można otrzymać na okres do 30 lat. Zdecydować się można na raty równe lub malejące. Konieczne jest zabezpieczenie w postaci hipoteki na finansowanej nieruchomości oraz cesja praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Alior Bank

Kredyt hipoteczny Megahipoteka w Alior Banku również otrzymać można w walutach obcych, między innymi w funtach brytyjskich. W ramach kredytu istnieje możliwość zawieszenia spłaty kapitału do 6 miesięcy w roku. Warto zaznaczyć, że maksymalna kwota kredytu zależy wyłącznie od wartości zabezpieczenia oraz od zdolności kredytowej wnioskodawcy.

Deutsche Bank

W ramach oferty db Kredyt Mieszkaniowy z finansowania skorzystają także osoby zarabiające w funtach. Mogą one otrzymać minimalnie 8 000 GBP. Kwota maksymalna nie została ustalona. Kredyt można otrzymać na 35 lat i może on być spłacany w systemie rat stałych lub malejących. Można go przeznaczyć m.in. na: kupno lokalu mieszkalnego lub domu, modernizację, remont, rozbudowę, dokończenie budowy lokalu mieszkalnego lub domu, budowę domu na działce stanowiącej własność kredytobiorcy.

Aktualna oferta banków w Polsce skierowana do osób pracujących w Anglii jest ograniczona. Istnieje jednak możliwość znalezienia kredytu dostosowanego do potrzeb klienta. Dlatego poszukując takiej oferty, nie należy się poddawać i szukać odpowiedniej oferty, która zaspokoi nasze potrzeby. Możliwe, że będzie to wymagało dopełnienia wielu formalności, jednak gra jest warta świeczki.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam