Karta płatnicza ze zdjęciem - które banki i za ile je udostępniają?

2015-06-16 10:08:02

Wydawałoby się, że umieszczenie dowolnego zdjęcia na karcie płatniczej nie powinno bankowi sprawiać problemu. Jeszcze jakiś czas temu większość z nich oferowała użytkownikom możliwość spersonalizowania wyglądu karty. To się jednak zmieniło. Obecnie oferta banków pod tym względem jest bardzo zawężona.

Posiadanie karty ze zdjęciem nie jest już wyznacznikiem luksusu. Jeśli tylko chcemy, możemy znaleźć kartę, która umożliwia zamieszczenie zdjęcia na plastiku. Co prawda będziemy się musieli sporo naszukać, ale nie jest to niemożliwe.

Kilka opcji w ING Banku Śląskim

Najpopularniejszą obecnie dostępną na rynku kartą ze zdjęciem jest Moja Karta w ING Banku Śląskim. Jej posiadacz może na niej umieścić samodzielnie stworzony wizerunek (np. zdjęcie, grafikę, rysunek). Taka karta jest ważna przez 5 lat. Koszt jej wydania to jednorazowo 15 zł, posiadacze Konta Direct 18-26 otrzymają ją za darmo.

ING Bank Śląski umożliwił również wyrobienie karty płatniczej Maestro do konta w euro ze zdjęciem. Karta ta jest oferowana posiadaczom rachunku walutowego w euro w ING Banku Śląskim. Klient nie ponosi opłat za wydanie karty, za wypłatę gotówki w ramach cashback, za transakcje bezgotówkowe, a płatności kartą w PLN przez Internet również z 3D Secure. Korzystając z karty, klient ma dostęp do gotówki w bankomatach na całym świecie. Opłaty za kartę kształtują się na tym samym poziomie co w przypadku Mojej Karty w ING Banku Śląskim.

Warszawska Karta Płatnicza

Umieszczenie swojej fotografii na karcie jest też możliwe w przypadku Warszawskiej Karty Płatniczej. Jest to karta debetowa z możliwością zakodowania na niej biletu komunikacji miejskiej. Jest ona wydawana bez opłat do większości kont osobistych PKO Banku Polskiego. Taka kartę można zamówić w dowolnej placówce banku, dostarczając zdjęcie.

Ofert z możliwością umieszczenia zdjęcia na karcie płatniczej niestety nie ma wiele. Możliwe jest jednak znalezienie takiej opcji. Nie jest to kosztowne. Warto jednak zwrócić uwagę na funkcje karty i to, czy faktycznie będzie nam ona przydatna.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam