Ile przyjdzie czekać na kartę z ING Banku Śląskiego?

2015-06-11 15:18:51

Otworzyłeś konto osobiste w ING Banku Śląskim? Dowiedz się, jak długo będziesz musiał czekać na kartę do bankomatu.

Najpopularniejszą wydawaną przez ING Bank Śląski kartą jest karta zbliżeniowa Visa. Dzięki niej klient może w szybki i bezpieczny sposób korzystać ze środków zgromadzonych na koncie. Możliwe jest wypłacanie pieniędzy z bankomatów, jak również dokonywanie bezgotówkowych płatności za zakupy.

Ile czeka się na kartę?

Karty płatnicze w ING Banku Śląskim wydawane są na 5 lat. Kartę można w wygodny sposób aktywować samodzielnie i nadać jej kod PIN przez Internet w ING BankOnline. Nowi klienci mogą zamówić kartę wraz z otwarciem rachunku przez Internet, otwierając konto osobiste lub konto firmowe. Można to też zrobić w dowolnym oddziale ING Banku Śląskiego.

Sprawdź też: Jak aktywować kartę w ING Banku Śląskim?

Jeśli posiadamy już rachunek w ING Banku Śląskim, kartę można zamówić w systemie bankowości internetowej lub w oddziale banku. Warto również zaznaczyć, że bez względu na to, na jaką kartę się zdecydujemy, czy będzie to Moja Karta ING, czy karta debetowa ze standardowym wizerunkiem do Kont z Lwem w złotych, można posiadać jedynie jedną kartę.

Po dokonaniu zamówienia kartę otrzymamy w ciągu maksymalnie 8 dni roboczych od daty zawarcia umowy lub aneksu z ING Bankiem Śląskim.

Korzyści z karty

Korzystając z karty płatniczej ING Banku Śląskiego, klient nie płaci za jej wydanie, za wypłaty gotówki w ramach cashbacku, za transakcje bezgotówkowe (w tym zbliżeniowe), za płatności kartą w złotówkach przez Internet - również z 3D Secure i z usługą V.me by Visa. Dzięki obu wymienionym funkcjom nie ma konieczności podawania danych karty na stronie sklepu, jedyne co należy zrobić, to dodać kartę do Portfela Elektronicznego ING. Dodatkowo dzięki karcie bezpłatnie korzystać można z prawie 16 000 bankomatów w Polsce.

A ponadto...

Do konta otrzymać można drugą kartę, której posiadaczem może zostać współposiadacz lub pełnomocnik konta, np. żona lub mąż. Istnieje możliwość ustanowienia indywidualnych limitów transakcji bezgotówkowych i gotówkowych.

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Płać zbliżeniowo

Zaletą karty debetowej jest możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych. Przy zakupach do kwoty 50 zł nie ma konieczności podawania kodu PIN lub składania podpisu. Wystarczy przyłożyć kartę do terminala.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam