Ile przyjdzie czekać na kartę do konta w PKO BP?

2015-06-17 14:38:15

Chcąc otrzymać kartę debetową w PKO Banku Polskim, należy posiadać w tym banku konto osobiste oraz wypełnić i podpisać odpowiedni wniosek o kartę. Jak długo będziemy musieli czekać, aż karta zostanie dostarczona i w pełni będziemy mogli z niej korzystać?

Bank przesyła pocztą nieaktywną kartę oraz PIN odrębnymi przesyłkami pocztowymi, wysłanymi na adres korespondencyjny klienta. Ile możemy czekać na kartę? Zwykle jest ona wysyłana w przeciągu trzech dni roboczych po złożeniu wniosku po aktywacji konta. Maksymalny czas oczekiwania na kartę to jednak nawet 14 dni.

Sprawdź też: Aktywacja karty do bankomatu przez Internet

Bądź ostrożny

Jeśli chodzi o PIN, to istotną informacją jest to, że w przypadku stwierdzenia uszkodzenia koperty zawierającej PIN, umożliwiającego odczytanie kodu przez osoby niepowołane, należy niezwłocznie powiadomić o tym bank oraz złożyć wniosek o powtórne wygenerowanie PIN-u.

Jak aktywować kartę?

Karty debetowe PKO Banku Polskiego, można aktywować, wykonując operację z użyciem kodu PIN – polecane jest wykonanie operacji w bankomacie PKO. Ta sama zasada dotyczy wznowienia kart. 

Sprawdź też: 6 mitów na temat kart zbliżeniowych

Zarządzaj samodzielnie

Klienci korzystający z usług iPKO mogą sami zarządzać swoją kartą debetową. Mogą przeglądać takie informacje jak: data ważności, wizerunek karty czy dane posiadacza karty. Możliwe jest także nadanie lub zmiana PIN-u, modyfikowanie limitów dziennych: gotówkowego, bezgotówkowego oraz internetowego, zmiana wizerunku karty, zmiana adresu korespondencyjnego, zarządzanie rachunkami powiązanymi (dotyczy kart wydawanych do rachunków walutowych). Możemy także w przypadku utraty karty unieważnić ją i zamówić nową.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam