Wakacyjne promocje kredytowe 2015

2015-06-19 17:24:25

Promocje kredytowe to dobra okazja, aby pożyczyć pieniądze z banku taniej niż standardowo - przynajmniej w teorii. Sprawdźmy zatem, co oferują banki tuż przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego 2015.

Banki starają się przyciągnąć uwagę klientów na różne sposoby. Jednym z nich jest oferowanie promocji kredytowych. Przyjrzyjmy się, co w tym zakresie oferują przed wakacjami banki.

Promocje kredytowe, czyli co?

Promocje kredytowe to specjalne oferty ważne przez dany okres czasu lub oferty, które działają po spełnieniu przez klienta określonych warunków. Warunki promocji mogą być bardzo różne. Zależą one w praktyce od strategii obranej przez bank. Jednocześnie klienci, którzy skorzystają z promocji, mogą naprawdę sporo zaoszczędzić. Dlatego też warto promocji szukać, ale też nie dajmy się zwariować - niech samo hasło "okazja" nas nie zwiedzie. Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę - i to nie tlyko kredytową - zapoznaj się z jej warunkami. W przypadku kredytu - porównaj jego koszty z propozycjami pozostałych banków.

Bardzo wdzięcznym polem do prowadzenia promocji bankowych są kredyty gotówkowe. Szybkie spojrzenie na oferty rynkowe wyraźnie sugeruje, że można znaleźć obecnie całkiem interesujące propozycje, choć są to głównie oferty obecne na rynku od wielu już miesięcy.

Promocja kredytów gotówkowych w BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas przygotował dla klientów interesujący kredyt promocyjny - niestety, nie dla wszystkich. Oferta dostępna jest tylko w placówkach oznaczonych logo danego BNP Paribas Banku Polska. Oferta obejmuje RRSO od 10,06 proc. przy prowizji rzędu 3,99 proc. Maksymalna kwota kredytu to 150 tys. zł. Zainteresowani mogą pożyczyć pieniądze w ramach oferty nawet na 84 miesiące.

Promocja 5,9% w Credit Agricole

Alternatywną ofertę promocyjną proponuje Credit Agricole. W tym banku czeka na nas kredyt Promocja 5,9%. Maksymalny okres pożyczenia środków to 72 miesiące. Prowizja przy produkcie sięga aż 12,90 proc., ale za to bank nie wymaga wykupienia ubezpieczenia, a oprocentowanie nominalne wynosi tylko reklamowane 5,9%. Maksymalna kwota pożyczki to z kolei 120 tys. zł. RRSO w tym produkcie prezentuje się bardzo dobrze i zaczyna już od 10,76 proc.

Mini Ratka (z zabezpieczeniem) w PKO BP

PKO Bank Polski dla swoich klientów z kolei promocję Mini Ratki - ale z zabezpieczeniem. Jest to oferta pożyczki gotówkowej zabezpieczonej aktywami płynnymi. RRSO produktu zaczyna się od 11,96 proc. W tej ofercie możemy maksymalnie pożyczyć 120 tys. zł na okres 96 miesięcy. Prowizja, jaką pobiera bank, wynosi 8,99 proc.

Kredyt na urodziny w Plus Banku

Na uwagę zasługuje także obecny na rynku od dłuższego czasu Kredyt na Urodziny w Plus Banku. RRSO kredytu zaczyna się już od 13,19 proc. Możemy tu pożyczyć maksymalnie 100 tys. zł na 84 miesiące. Warunek jest jeden (oczywiście poza wymaganą przez każdy bank zdolnością i wiarygodnością kredytową) - z oferty skorzystać można tylko w miesiącu, w którym obchodzi się urodziny.

Kredyt Gotówkowy Raz Dwa (dla ZOR) w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy ciągle kontynuuje z kolei ofertę Kredytu gotówkowego Raz Dwa (dla ZOR). W tej ofercie pożyczamy pieniądze po koszcie RRSO od 14,99 proc. Imponująco prezentuje się okres kredytowania i suma. Wynoszą one odpowiednio 120 miesięcy i 150 tys. zł. Niestety, z oferty skorzystają jedynie pracownicy wybranych zakładów pracy.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam