Konto oszczędnościowe dla firmy

2015-06-05 11:07:25

Jeśli przedsiębiorca dysponuje nadwyżkami pieniężnymi, warto gromadzić je na koncie oszczędnościowym. Pomoże to uchronić wolny kapitał od inflacji. Oczywiście warto wybrać najlepszą na rynku ofertę, aby efektywnie zarządzać kapitałem firmy.

Konto oszczędnościowe pozwala firmie na niezamrażanie kapitału, podobnie do tego, jak ma to miejsce w przypadku rachunków bieżących. Jeżeli przedsiębiorca nie ma pewności, czy z posiadanych środków nie będzie chciał korzystać w najbliższym okresie, to zakładanie lokaty może okazać się nie najlepszym rozwiązaniem. Wówczas warto rozważyć założenie konta oszczędnościowego.

Biznes w Idea Banku

Poszukując konta oszczędnościowego dla firmy, warto zwrócić uwagę na Konto Oszczędnościowe Biznes w Idea Banku. Bank zapewnia możliwość wpłat i wypłat środków w dowolnym czasie i dowolnej kwocie, bez żadnych ograniczeń. Zyskać można 2 proc. w skali roku. Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku. Pierwszy przelew internetowy w miesiącu jest bezpłatny. Każdy klient ma możliwość otworzenia trzech rachunków.

Rachunek oszczędnościowy w BIZ Banku

Rachunek oszczędnościowy BIZ to produkt oprocentowany na poziomie 2,9 proc. w skali roku. Klient nie płaci za otwarcie i prowadzenie konta. Nie ma wymogu posiadania innych produktów finansowych banku. Rachunek obsługiwać można całkowicie przez Internet. Warto jednak zaznaczyć, że zakładany jest online wraz z kontem osobistym.

Rachunek lokacyjny w Raiffeisen Polbanku

Małe firmy mogą skorzystać z oferty Raiffeisen Polbanku, jaką jest rachunek lokacyjny. Jest to konto pomocnicze z możliwością dokonywania wypłat z rachunku w dowolnym czasie bez utraty odsetek. Jest on oprocentowany do 1,5 proc. Rachunek może być prowadzony w trzech walutach: złotówkach, euro i dolarach. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne.

Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING

Warto również zwrócić uwagę na Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Banku Śląskim. Oprocentowanie produktu waha się od 1,20 proc. do 1,25 proc. w skali roku. Konto można założyć w złotówkach, ale także w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Klient nie płaci za otwarcie rachunku. Pieniądze można wpłacać i wypłacać w dowolnym momencie bez utraty odsetek.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam