Jak wysłać pieniądze przez Western Union?

2015-06-10 09:05:46

W dzisiejszych czasach, gdy granice Europy są otwarte, coraz więcej osób decyduje się nie tylko a podróże, ale także na pracę na emigracji. W związku tym często szukamy sposobu szybkiego przesłania pieniędzy z jednego państwa do drugiego. Taką możliwość daje Western Union. Jak można przesłać środki dzięki tej usłudze?

Western Union to firma o 160-letniej tradycji, oferująca błyskawiczne przekazy pieniężne w ok 510 tysiącach placówek w ponad 200 krajach świata. Dzięki tej firmie ludzie na całym świecie mogą codziennie wysyłać i odbierać pieniądze.

Różne waluty

Firma Western Union umożliwia szybkie i bezpieczne przesłanie pieniędzy w dowolne miejsce na świecie nie tylko w placówce, ale również online, na telefon komórkowy oraz na rachunek bankowy. W większości krajów są one realizowane w walucie danego kraju, jednak niektóre państwa mogą dodatkowo wprowadzać możliwość obsługi transakcji w innej walucie. Przykładowo pieniądze przesyłane do Polski mogą być wypłacane w Euro.

Przekaz online

Pieniądze przy użyciu swojej karty kredytowej lub konta bankowego można przesłać, korzystając ze strony internetowej firmy Western Union. Wystarczy wprowadzić tam dane do przekazu pieniężnego, czyli imię i nazwisko osoby, do której wysyłamy pieniądze, kwotę, miasto i kraj odbioru środków, a także informacje o płatności. Następnie trzeba wydrukować potwierdzenie i zadzwonić do firmy pod numer podany na potwierdzeniu, aby autoryzować transakcję i chronić swoją tożsamość internetową. Odbiorca może odebrać pieniądze w dowolnej placówce Western Union w wybranym mieście i kraju.

W Polsce wymagane jest podanie numeru kontrolnego MTCN.

Wysyłanie pieniędzy w placówce 

Za pośrednictwem Western Union można wysłać środki, korzystając także z jednej z placówek agencyjnych firmy na całym świecie. W takim przypadku należy udać się do najbliższej placówki i wypełnić formularz nadania przekazu, podając następujące informacje:

  • swoje imię i nazwisko, a także imię i nazwisko odbiorcy (zgodnie z dokumentem tożsamości),
  • miasto i kraj, do którego wysyłane są pieniądze,
  • wysyłaną kwotę,
  • dodatkowe usługi, jeśli je zamawiamy.

Numer MTCN

W kolejnym kroku należy przedstawić pracownikowi agencji dokument tożsamości i wypełniony formularz. Po tym kroku musimy przekazać kwotę, którą chcemy przesłać wraz z opłatą za przesyłkę. Bardzo ważne, aby wysyłając pieniądze w placówce, zachować potwierdzenie z numerem kontrolnym przekazu pieniężnego (MTCN). Numer ten musimy przekazać odbiorcy, ponieważ jest on niezbędny do wypłaty pieniędzy.

Gdzie odebrać przekaz Western Union?

W Polsce można odebrać pieniądze m.in. w placówkach następujących instytucji finansowych:

  • agencje Towarzystwa Finansowego SKOK,
  • Mazowiecki Bank Regionalny,
  • Bank Millennium,
  • Bank Pekao,
  • Bank Zachodni WBK,
  • PKO Bank Polski.
Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam