PZU: zgłoszenie szkody

2015-06-08 18:50:16

Grupa PZU to jedna z największych instytucji ubezpieczeniowo-finansowych nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy,w dodatku ciągle dynamicznie się rozwija. Sprawdźmy, w jaki sposób dokonać zgłoszenia szkody w PZU.

PZU chętnie nazywa siebie spadkobiercą tradycji ubezpieczeniowej w Polsce, która sięga roku 1803, gdy powstało pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe na naszych ziemiach. PZU zajmuje się także zarządzaniem OFE i funduszami inwestycyjnymi oraz oferuje programy oszczędnościowe.

Ubezpieczenia w PZU

Największy polski ubezpieczyciel posiada szeroką ofertę polis właściwie w każdym segmencie ubezpieczeń. Oczywiście możemy wykupić tu różne pakiety polis komunikacyjnych, jak standardowe OC, ale również assistance, NNW Max i polisę Auto Szyba.

PZU proponuje również kompleksowe ubezpieczenie domu, mieszkania oraz składników majątku. Oprócz tego można ubezpieczyć również dom letniskowy, a nawet szyby i wszystkie przedmioty narażone na stłuczenie.

W PZU nie brakuje również szerokiego wachlarza polis na życie, obejmujące również różne ryzyka związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi. Do tego PZU proponuje również polisy związane ze zdrowiem - ubezpieczenia ambulatoryjne (usługi w prywatnych placówkach medycznych) oraz ubezpieczenia lekowe, dzięki którym można obniżyć koszty leczenia.

Jak zgłaszać szkody i roszczenia?

Zanim zdecydujemy się zgłosić szkodę, warto przygotować odpowiednie dokumenty. Oczywiście ich rodzaj zależy od posiadanego ubezpieczenia oraz od rodzaju szkody, jaka nastąpiła. Na stronie internetowej PZU znajduje się dokładny wykaz potrzebnych dokumentów.

PZU udostępnia różne kanały komunikacji, dzięki którym klienci mogą w wygodny i szybki sposób zgłaszać szkody oraz roszczenia:

  1. Przede wszystkim można to zrobić za pomocą formularza online, który znajduje się na stronie internetowej ubezpieczyciela.
  2. Inne rozwiązanie to Czat Video, za pomocą którego można porozmawiać z konsultantem nawet, jeśli nie posiadamy kamery internetowej.
  3. Można także zgłosić szkodę bezpośrednio w jednym z oddziałów PZU.
  4. Szkodę zgłosimy również telefonicznie, dzwoniąc na infolinię: 801 102 102 lub (22) 566 55 55.
  5. Jeszcze inne rozwiązanie to wysłanie zgłoszenia na piśmie (również za pomocą poczty e-mail), pamiętając, żeby zrobić to listem poleconym oraz dołączyć odpowiednie dokumenty w zależności od rodzaju ubezpieczenia.  
Marzena Kazbieruk