Ranking kredytów samochodowych: lipiec 2015

2015-07-01 18:55:59

Kredyt samochodowy to szybki sposób na sfinansowanie zakupu auta. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę spośród wielu możliwości? Sprawdź nasz ranking!

Samochód można kupować na różne sposoby: za gotówkę, za pieniądze pożyczone od rodziny lub znajomych lub za pieniądze z pożyczki pozabankowej. Każde z tych rozwiązania ma swoje wady – pierwsze wymaga długiego oszczędzania, drugie wymaga dużego zaufania ze strony bliskich, a trzecie jest bardzo kosztowne. Alternatywą dla tych opcji jest kupienie samochodu z pomocą kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy to bankowy kredyt o charakterze celowym. Cechuje się podobnymi procedurami i wymaganiami jak inne kredyty gotówkowe z tą różnicą, że bank musi wiedzieć, jaki samochód kupujemy, a pojazd ten stanie się zabezpieczeniem wierzytelności. Aby uzyskać atrakcyjne warunki takiego kredytu, trzeba oczywiście posiadać dobrą zdolność kredytową oraz pozytywną historię kredytową.

Zestawienie najlepszych kredytów

Zakładamy, że poszukujemy kredytu w kwocie 20 000 zł na samochód o wartości 30 000 zł, a dług wobec banku chcemy spłacić w ciągu 4 lat. W lipcu tego roku znajdziemy na rynku kilka naprawdę ciekawych ofert, które pozwolą nam kupić auto na całkiem tani kredyt. Wśród nich znajdą się:

Bank

Kredyt

RataProwizja

RRSO

mBank

Kredyt samochodowy online – oferta z ubezpieczeniem

467 zł1,5%

5,89%

Bank BGŻ BNP ParibasKredyt samochodowy470 zł1%6,17%

Santander Consumer Bank

Kredyt samochodowy

482 zł2%7,56%

Credit Agricole

Szybki kredyt na samochód

526 zł9,9%12,63%

Najlepsza propozycja pod lupą

W naszym rankingu pierwsze miejsce zajęła propozycja mBanku. Jest to kredyt samochodowy online. Wyprzedza on inne oferty pod względem wartości RRSO (całkowity koszt kredytu w skali rocznej), które wynosi 5,89%. Prowizja banku to tylko 1,5 proc. Maksymalna kwota kredytu to 150 tys. zł, a maksymalny okres spłaty - 84 miesięcy. Minusem jest fakt, że z oferty mogą skorzystać jedynie klienci mBanku rachunek eKonto i indywidualnie wyliczony limit kredytowy w ramach Oferty dla Ciebie.

Ilona Maciejuk