Roaming w samolocie i na statku

2015-06-03 10:09:37

Obecnie z roamingu korzystać można nawet tam, gdzie jeszcze do niedawna nie było to możliwe. Mowa o pokładach statków i samolotów.

Podróżując samolotem czy statkiem, mamy znacznie ograniczone możliwości w zakresie użytkowania telefonów. Problemy z łącznością są jednak obce klientom Play. Operator umożliwia korzystanie z roamingu nawet na statkach i w samolotach.

Roaming na statkach

W sieci Play z roamingu można korzystać, przebywając nawet na pokładzie statków i promów, w czasie podróży morskich na całym świecie. Partnerstwo Play z operatorem MCP umożliwia korzystanie z usług głosowych, pakietowej transmisji danych, wysyłania i odbierania wiadomości SMS oraz MMS na pokładach statków, które wyszczególniono na stronie internetowej MCP http://www.mcp.com/partners-agents/. Ponadto możliwe jest też korzystanie z usług głosowych na pokładach statków oraz promów za pośrednictwem operatora Seanet.

Roaming satelitarny

Sieć Play umożliwia również swoim klientom korzystanie z roamingu satelitarnego. Jest to uwarunkowane użyciem szczególnego rodzaju dwusystemowego aparatu telefonicznego Thuraya z włożoną kartą SIM Play. Żeby można było korzystać z usługi, nie jest potrzebna dodatkowa jej aktywacja.

Roaming w samolocie

Play jest pierwszym operatorem sieci telefonii komórkowej w Polsce, który umożliwił swoim klientom korzystanie z usługi roamingu na pokładach samolotów, przy współpracy z operatorem On Air.

Technologia wykorzystywana przez On Air, który jest partnerem roamingowym Play, umożliwia bezpieczne użytkowanie telefonu komórkowego i zapewnia kontakt nawet podczas bardzo długich podróży (szczegóły dotyczące roamingu w samolocie można znaleźć na stronie internetowej http://www.onair.aero).

Podróżując samolotem, można w Play korzystać z usług głosowych, pakietowej transmisji danych, wysyłania i odbierania wiadomości SMS i MMS na pokładach maszyn linii Air France. Wszystko dzięki funkcji połączeń satelitarnych.

Arkadiusz Wojciechowski