Orange AutoMapa - nasza opinia

2015-06-04 10:42:18

Orange oferuje swoim klientom usługę AutoMapy. Czy jest warta swojej ceny? Poznaj naszą opinią o tym produkcie i wybierz GPS najlepszy dla Ciebie.

AutoMapa to usługa GPS, która zapewnia dostęp do map w trybie offline. Usługa wykorzystuje dane o bieżącym ruchu drogowym tak, aby ułatwić nam optymalne planowanie trasy. Dzięki niej dotrzemy do celu, wykorzystując jasne komunikaty głosowe, czytane przez Krzysztofa Hołowczyca. Mapa pomoże także poradzić sobie z korkami oraz dostarczy informacji o utrudnieniach w ruchu. AutoMapa dostarczy ponadto informacji o takich miejscach jak stacje benzynowe, kina, kluby czy restauracje.

Dla kogo?

Z aplikacji mogą korzystać posiadacze telefonów z systemem Android 2.3 lub wyższym. Potrzebne będzie posiadanie odbiornika GPS oraz kolorowego wyświetlacza. Koszty

Klienci Orange mogą przez pierwsze 14 dni korzystać z AutoMapy za darmo. Abonament miesięczny kosztuje w wersji standardowej 14,76 zł z VAT. Jeśli mapy, aplikację i dodatki do niej pobieramy przy pomocy komórkowej transmisji danych, wtedy poniesiemy dodatkowe koszty. Dlatego też zalecane jest pobieranie ich przy użyciu sieci Wi-Fi.

Instalacja

Aby móc skorzystać z mapy, należy ściągnąć tę aplikację na nasz telefon. Możemy to zrobić albo z Apps Center (opcja dostępna dla nowych telefonów Orange), albo z platformy dystrybucyjne Google Play. Ponadto mapę można ściągnąć ze strony jej dostawcy www.AutoMapa.pl.

Instalacja aplikacji na telefonie z systemem Android obejmuje kilka kroków, ale w gruncie rzeczy niewiele się różni od instalacji innych aplikacji. Aby ją zakończyć, potrzebne jest połączenie się z serwerem AutoMapy po to, by aktywować naszą licencję.

Włączanie i wyłączanie usługi

W celu włączenia usługi po jej zainstalowaniu należy wysłać SMS o treści START AM na numer 61205. Koszt SMS-a to 0 zł. Aplikację wyłączamy, naciskając odpowiednią opcję w niej samej lub wysyłając darmowy SMS o treści STOP AM na numer 61205.

Czy warto?

AutoMapa to aplikacja, która może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem. Jest to praktyczna alternatywa dla nawigacji satelitarnej w samochodzie. Dzięki mapie możemy wyznaczyć trasę i nawigować, nawet jeśli nie ma sygnału GSM. Wybór funkcji jest bogaty a działanie po początkowej instalacji intuicyjne.

Arkadiusz Wojciechowski