Tanie konto bankowe dla studenta

2015-06-22 12:10:13

Z reguły studenci nie należą do zamożnych klientów banków i muszą liczyć się z każą złotówką, by zapewnić sobie byt podczas nauki. Niejeden z nich potrzebuje jednak konta bankowego na potrzeby stypendium lub kredytu studenckiego. Comperia.pl postanowiła więc poszukać taniego rachunku osobistego na studencką kieszeń.

W walce o klienta banki często dostosowują oferty produktowe do potrzeb mniejszych grup odbiorców. Jedną z takich wyspecjalizowanych grup są studenci, dla których banki przygotowują dedykowane konta osobiste. Oto nasze zestawienie ROR-ów dla studentów - sprawdź, które są rzeczywiście najtańsze, a które studenckie są tylko z nazwy.

Credit Agricole: 1 Konto

Samo konto jest darmowe, ale już opłata za kartę wydaną do rachunku wynosi już 2,90 zł miesięcznie. Na szczęście można w łatwy sposób pozbyć się tego wydatku: wystarczy, że student dokona w miesiącu płatności bezgotówkowej na co najmniej… 1 zł. Nie powinno być z tym raczej problemu. Pewną niedogodnością może być opłata za korzystanie z obcych bankomatów w wysokości 5 zł. Jeśli student często korzysta z takich bankomatów, może wykupić miesięczny abonament za 6 zł i dowolnie wypłacać gotówkę.

W ramach 1 Konta uzyskuje się dostęp do CASaver, który zaokrągla transakcje bezgotówkowe i przekazuje nadwyżkę na wskazany rachunek bankowy. Można również korzystać tutaj z usługi cashback. Credit Agricole oferuje także posiadaczowi rachunku tani kredyt na prawo jazdy.

mBank: eKonto dla Młodych

Podobnie jak w poprzednim przypadku, również w ramach prowadzenie konta nic nie kosztuje, ale jest opłata za kartę - 4 zł, którą również można zlikwidować, spełniając określone warunki: transakcje bezgotówkowe na kwotę 100 zł w miesiącu. Wypłata pieniędzy z obcych bankomatów to wydatek minimum 5 zł, a za granicą – 9 zł. Tutaj również student ma dostęp do opcji cashback.

Millenium Bank: Konto 360° Student

Konto 360° Student to kolejna oferta, w której konto jest darmowe, ale posiadanie karty debetowej kosztuje 4 zł. Oczywiście łatwo się domyśleć, że jest to rodzaj presji, by aktywnie korzystać z plastikowego pieniądza. W tym przypadku warunek nie jest jednak wygórowany, bo wystarczy tylko jedna transakcja bezgotówkowa, by pozbyć się opłaty miesięcznej za kartę. Spełnienie tego warunku pozwoli także na uzyskanie darmowego dostępu do obcych bankomatów, bo standardowo student musiałby zapłacić 5 zł od każdej wypłaty gotówki. Wydawana do konta karta Visa Euro 26 daje dostęp do atrakcyjnych zniżek również za granicą.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam