Infolinia Alior Banku: ile kosztuje połączenie?

2015-05-29 19:09:18

Klienci banków często nie posiadają dokładnej wiedzy na temat oferowanych przez instytucję usług i produktów, dlatego dobrym rozwiązaniem jest dla nich możliwość skorzystania z infolinii. Z jakimi opłatami będzie się wiązał kontakt telefoniczny z Alior Bankiem?

W ramach infolinii dla klientów dzwoniących z Polski Alior Bank udostępnia numery telefonów:

  • 19 502,
  • 12 370 7000,
  • 12 19 502 (dla numerów z sieci Play).

Z podanych numerów mogą korzystać zarówno użytkownicy telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych. Klienci zagraniczni powinni natomiast poprzedzić numery infolinii, kierunkowym numerem dla Polski, czyli odpowiednio:

  • +48 12 19 502,
  • +48 12 370 7000.

Konsultanci Alior Banku są dostępni dla klientów przez 7 dni w tygodniu, w godz. 8:00-22:00. Dzięki nim uzyskamy odpowiedzi na nasze pytania związane z działalnością banku czy skorzystamy z podstawowych usług.

Opłaty

Koszt połączenia z wybranym numerem infolinii będzie naliczany indywidualnie dla każdego użytkownika i będzie zgodny z posiadaną przez niego taryfą u operatora. Oznacza to, że Alior Bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za takie połączenie, a jedyne rozliczenia następują między abonentem a telekomem.

Koszt połączenia można obliczyć samodzielnie, stosując stawkę zawartą w cenniku posiadanej przez nas taryfy. Osoby korzystające z darmowych rozmów na numery komórkowe lub stacjonarne mogą więc skorzystać z bezpłatnego połączenia, pod warunkiem że wybiorą odpowiedni numer.

W przypadku nielimitowanych lub darmowych połączeń na komórki należy wybrać numer 19 502 (12 19 502 - abonenci Play), natomiast osoby posiadające ofertę darmowych połączeń lub minut na stacjonarne, mogą z niej skorzystać dzwoniąc na numer 12 370 7000.

Alternatywne rozwiązania

Inną możliwością nawiązania kontaktu z konsultantami Alior Banku jest skorzystanie z formularza kontaktowego, wykorzystującego pocztę elektroniczną lub osobiste wybranie się do jednej z placówek banku. W wielu przypadkach odpowiedzi na nurtujące nas pytanie znaleźć można też samodzielnie, w dziale "Pytania i odpowiedzi".

Tomasz Słupczyński