Najlepsze konta bankowe: maj 2015

2015-05-13 17:56:06

Wybierając konto osobiste, należy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak koszty (np. opłaty za prowadzenie rachunku, przelewy, użytkowanie karty debetowej), ale również warto mieć na uwadze korzyści posiadania danego rachunku (np. dostęp do rabatów w punktach handlowych). Przedstawiamy najlepsze konta bankowe na maj 2015.

Biorąc pod uwagę nie tylko potencjalne koszty, ale i oferowane klientom profity, wybraliśmy 3 najlepsze w maju konta osobiste.

1. Bank Zachodni WBK: Konto Godne Polecenia

W przypadku Konta Godnego Polecenia nie poniesiemy żadnych kosztów ani za otwarcie, ani za prowadzenie rachunku.

Mamy również szansę użytkować za darmo kartę debetową, ale należy wtedy wybrać kartę MasterCard Payback Omni lub MasterCard Omni. Karta Master Card Supri to koszt 5 zł, jeśli w miesiącu nie dokona się nią płatności na kwotę co najmniej 500 zł, za Visa Sol zapłacimy 4 zł, jeśli nie wykonaliśmy w miesiącu minimum 5 płatności bezgotówkowych, a MasterCard Multi to zawsze koszt 7 zł na miesiąc.

W ramach oferty otrzymujemy możliwość dokonywania darmowych przelewów. Nie zapłacimy też za korzystanie z bankomatów BZ WBK, a koszt wypłacania pieniędzy z obcych bankomatów zależy od rodzaju posiadanej karty i waha się od 0 do 5 zł.

Posiadacze tego konta mogą korzystać z dodatkowych bonusów, jak udział w programie Payback, moneyback, zwrot za opłacanie rachunków PGE itd.

2. Bank Smart: SMART Konto

SMART Konto można założyć przez Internet lub telefon za darmo. Powadzenie konta jest bezpłatne. Właściciel rachunku może liczyć przy tym na debet nawet do 150 tys. zł.

Wydanie i użytkowanie karty Visa PayWave jest darmowe, jak również wszystkie przelewy i korzystanie z bankomatów w kraju oraz za granicą. Pewną niedogodnością może być jednak brak własnych placówek banku.

Wraz z rachunkiem otrzymujemy możliwość otwarcia konta oszczędnościowego SMART Procent, gdzie możemy liczyć na oprocentowanie 3% w skali roku.

3. Meritum Bank: Konto z Gwarancją

Konto z Gwarancją można otworzyć zarówno w placówce banku, jak i bez wychodzenia z domu - online, nawet bez czekania na umowę dostarczoną kuriera, a cała procedura trwa tylko 15 minut. Otrzymujemy przy tym gwarancję, że przez 5 lat nie zmienią się warunki umowy. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe. Dodatkowo możemy tu liczyć na debet do 60 tys. zł.

Do konta może być wydana karta Visa Basic, za którą nie ponosimy żadnych opłat. Wystarczy, że konto będzie zasilane kwotą min. 2,5 tys. zł co miesiąc lub będziemy dokonywać w tym czasie transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę przynajmniej 700 zł. Darmowe są również wszystkie przelewy i korzystanie z bankomatów, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wraz z kontem otrzymujemy bezpłatny system zarządzania finansami Meritum Planer, a za każdego poleconego klienta, który otworzy w Meritum Bank konto, dostaniemy 70 zł.

Ilona Maciejuk