Gothaer: kontakt

2015-05-20 08:02:21

Gothaer Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. nie jest, tak naprawdę, nowym podmiotem na polskim rynku ubezpieczeniowym, ponieważ firma ta zaistniała na fundamentach dawnego PTU S.A., które obecne było w Polsce od ponad 20 lat. Sprawdźmy, jak nawiązać kontakt z towarzystwem Gothaer.

W 2011 roku polska spółka PTU S.A., która zdobyła już renomę i posiadała wieloletnie doświadczenie na naszym rynku, znalazła inwestora. Okazała się nim wielka niemiecka spółka, jedno z najdłużej działających towarzystw ubezpieczeniowych w Europie. Pozwoliło to na połączenie doświadczeń i światowych standardów ze znajomością polskiego rynku.

W rezultacie nowych inwestycji powstało m.in. nowoczesne Contact Center, postawiono na szybką ścieżkę likwidacji szkody, również przy użyciu formularzy online. Wprowadzono także nowe produkty, jak GoAuto, który z założenia miał być kompleksowym pakietem w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych.

Oferta Gothaer

Jeśli chodzi o ofertę Gothaer, koncentruje się ona na sześciu różnych obszarach:

  1. Pierwszy z nich to ubezpieczenia majątkowe, jak „Cztery Kąty” (ubezpieczenie domów i mieszkań) lub „Jacht Śródlądowy”, skierowany do klientów zainteresowanych żeglarstwem.
  2. W ubezpieczeniach wypadkowych znajdziemy ofertę „Na wszelki Wypadek” (NNW).
  3. Najszerszą ofertę znajdziemy w obszarze polis komunikacyjnych: od OC, AC i assistance, po ubezpieczenie bagażu i szyb.
  4. Gothaer oferuje także ubezpieczenia turystyczne, w tym również od kosztów leczenia cudzoziemców w Polsce oraz od rezygnacji z imprezy turystycznej.
  5. Znajdziemy tu także ubezpieczenia rolne (np. GoAgro, OC rolników, OC budynków).
  6. Firma oferuje również polisy dedykowane firmom.

Kontakt z ubezpieczycielem

Z Gothaer możemy skontaktować się poprzez różne kanały, w zależności od tego, czego dotyczy nasza sprawa.

  • formularz online

Wygodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z formularza online, na stronie https://www.gothaer.pl/pl-kontakt, dzięki któremu możemy załatwić takie sprawy, jak obsługa ubezpieczenia, likwidacja szkody, płatność, zmiana naszych danych osobowych, złożenie zawiadomienia o kupnie lub sprzedaży pojazdu i składanie reklamacji albo odwołania.

  • infolinia

dostępna pod numerem: 22 469 69 69
czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00

Możemy pod tym numerem nie tylko zasięgać niezbędnych nam informacji, ale i zgłaszać szkody w zakresie bezpośredniej likwidacji szkód.

  • adres do korespondencji

Centrala Gothaer

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 22 A
tel.: (22) 469 60 00 - 01
fax: (22) 469 69 70

  • e-mail

kontakt@gothaer.pl

Oczywiście każą sprawę możemy załatwić w placówce lub agencji towarzystwa ubezpieczeniowego. Adres można znaleźć za pomocą intuicyjnej wyszukiwarki na stronie internetowej ubezpieczyciela w zakładce Kontakt.

Ilona Maciejuk