Które bankomaty wypłacają po 20 zł?

2015-05-19 12:01:54

Niestety, bankomatów, w których możemy wypłacić 20 lub 10 zł, jest w Polsce niewiele. Sprawdź, które maszyny umożliwią podjęcie z konta kwot w niskich nominałach.

W zabieganym świcie, kiedy szukamy nie tylko oszczędności, ale i sposobu na szybki dostęp do naszych finansów, kolejne bankomaty powstają niczym grzyby po deszczu. Z jednej strony umożliwiają klientom banków szybki i prosty dostęp do zgromadzonych na koncie środków, z drugiej zaś pozwalają ich operatorom na większy zysk. 

Niestety, wielu konsumentów narzeka, że z większości maszyn można pobrać pieniądze jedynie w nominałach 50 zł, 100 zł i 200 zł. Tych, w których da się wypłacić 20 zł czy nawet 10 zł, jest niewiele.

Wypłata 20 zł - korzystne rozwiązanie dla obu stron

Niejednokrotnie zdarza się, że na naszym koncie osobistym zostaje kwota niższa niż 50 zł. Najczęściej w takiej sytuacji konieczna była wizyta w placówce banku, by wypłacić w kasie środki, bądź musielibyśmy regulować rachunki za zakupy kartą. A co gdy potrzebna nam gotówka?

Na szczęście na ulicach stoją też i bankomaty umożliwiające nam wypłacenie banknotów w tych najniższych nominałach. Dla klientów jest to więc wygoda i możliwość dysponowania nawet drobniejszą kwotą (tym bardziej, że w niektórych sklepach płatność kartą możliwa jest dopiero po przekroczeniu kwoty 20 zł).

Gdzie wypłacisz 20 zł?

Z racji, że lista bankomatów wypłacających mniejsze kwoty stale rośnie, poniżej znajdziesz listę urządzeń, które dają Ci taką możliwość. Mowa zatem o bankomatach:

  • Euronetu (tylko część bankomatów),
  • Planet Cash for You,
  • PKO Banku Polskiego,
  • Banku Pekao,
  • sieci banków spółdzielczych (grupa BPS),
  • BZ WBK.
Tomasz Słupczyński