Konto dla młodych PKO BP: nasza opinia

2015-05-15 15:14:40

Poznaj naszą recenzję Konta dla Młodych w PKO Banku Polskim.

Niestety, po całkowicie darmowych kontach bez żadnych gwiazdek w umowach nie pozostał już nawet ślad. Zdarzają się jeszcze promocje, w których pojawia się mowa o braku opłat za prowadzenie rachunku, ale preferencyjne warunki dotyczą zwykle tylko kilku najbliższych miesięcy po założeniu ROR-u. Właśnie dlatego tak ważna jest dokładna analiza oferty bankowej i dotyczy to nie tylko kont osobistych, ale również innych produktów i usług.

Z myślą o młodych

Konto dla Młodych przeznaczone jest dla osób w wieku 18-26 lat. Dlaczego warto sprawdzić tę ofertę? Charakteryzuje ją brak opłat miesięcznych za prowadzenie ROR-u i darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Są to dwie główne zalety tego konta, ale nie wszystkie, bowiem za pośrednictwem tego konta jego właściciel może otworzyć konto oszczędnościowe i autoszczędzać oraz korzystać z płatności mobilnych. W dodatku otrzymuje możliwość bezpłatnego zlecania przelewów internetowych.

Rachunek ten ma jeszcze wiele innych zalet, takich jak chociażby bezpłatna karta debetowa, ale trzeba nią wykonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych co miesiąc, by nie płacić za jej użytkowanie. Właściciel tego konta nie płaci również za korzystanie z aplikacji IKO, a także za przyznanie kredytu odnawialnego.

Zalet Konta dla Młodych jest wiele, kolejną z pewnością jest możliwość skorzystania z wysokiego oprocentowania konta oszczędnościowego, jeżeli dokona się transakcji kartą debetową na przynajmniej 350 zł miesięcznie.

Łatwiej o kredyt studencki

Będąc w posiadaniu Konta dla Młodych, łatwiej jest także otrzymać kredyt studencki. Między innymi dlatego, że właściciel tego konta nie musi już wnosić opłaty przygotowawczej.

Na koniec istotna informacja dla zainteresowanych założeniem Konta dla Młodych - rachunek ten można również założyć drogą elektroniczną albo bezpośrednio w placówce PKO BP.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam