Szukamy konta dla spółki z o.o.

2015-05-14 15:21:10

W obecnych czasach konto firmowe jest koniecznością i trudno wyobrazić sobie bez niego prowadzenie biznesu, regulowanie zobowiązań lub przyjmowanie płatności od kontrahentów. Wybór rachunków bieżących jest dość szeroki, jednak często oferty dedykowane są określonym formom prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdźmy, gdzie znajdziemy konta dla spółki z o.o.

BIZ Bank: Biznes Konto Active

Biznes Konto Active to następca Konta Pomocna Dłoń. Rachunek ten jest oprocentowany w wysokości 4% w skali roku dla kwot od 5 tys. zł do 10 tys. zł, a do konta wydawana jest karta Visa Debit Business (obsługuje również płatności zbliżeniowe).

Nie płaci się za wydanie karty, ale jeśli co miesiąc nie będą wykonywane kartą płatności na minimum 200 zł, trzeba będzie ponosić opłatę 5 zł.

Otwarcie rachunku jest darmowe, ale za jego prowadzenie firma zapłaci 20 zł co miesiąc. Można jednak uniknąć tego kosztu, opłacając zobowiązania wobec ZUS-u i US-u, a także utrzymując miesięczne saldo na koncie minimum 1 tys. zł.

Atutem oferty są darmowe przelewy krajowe, a przelew europejski SEPA to koszt tylko 5 zł przy spreadzie 6% dla EUR. Nie bez znaczenia jest także dostęp do darmowych bankomatów w kraju i za granicą.

mBank: mBIZNES Konto Start

Oferta mBanku jest przeznaczona dla nowych firm, które nie prowadzą działalności dłużej niż 12 miesięcy. Niestety, rachunek nie jest oprocentowany.

Do konta można otrzymać kartę Visa Business Electron lub MasterCard Debit Business, którymi można realizować płatności zbliżeniowe, a także korzystać z rabatów w programie partnerskim. Karty można ubezpieczyć od nieuprawnionego użycia, co kosztuje 3 zł na miesiąc. Wydanie karty jest bezpłatne, ale gdy nie będzie co miesiąc transakcji bezgotówkowych za minimum 200 zł, użytkowanie karty będzie wiązało się z kosztem 5 zł każdego miesiąca.

Dużym atutem jest darmowe otwarcie i prowadzenie konta, ale gorzej jest z przelewami. Przez Internet można wykonać tylko 5 darmowych w miesiącu, a potem opłata wynosi 1,5 zł za przelew, ale za to przelewy do ZUS-u i US-u są darmowe. Podobnie jak w poprzednim przypadku europejski przelew SEPA to koszt 5 zł i 6% spreadu na EUR. Własne bankomaty są darmowe, a obce to już koszt 3% (min. 5 zł), a za granicą – 3% (min. 9 zł).

Meritum Bank: Konto Firmowe

Otwarcie konta jest darmowe, ale już prowadzenie rachunku to koszt 19,99 zł co miesiąc. Konto nie jest oprocentowane.

Wydawana jest do konta karta VISA Business, którą można ubezpieczyć od nieautoryzowanego użycia. Firma może otrzymać wiele kart dla pracowników. Wydanie karty jest darmowe, a co miesiąc użytkowanie kosztuje 5 zł, gdy nie będzie wykonanych transakcji na kwotę co najmniej 200 zł. Przelewy są darmowe, ale przelew europejski SEPA kosztuje 8 zł ze spreadem 4,8% dla EUR. Bankomaty są darmowe w kraju, a za granicą to koszt 5 zł.

Ilona Maciejuk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam