Rok ważności konta: w której sieci okaże się najtańszy?

2015-05-21 12:21:47

Zbyt krótki termin ważność konta w ofercie na kartę to problem wielu osób. Obecnie każda sieć daje jednak możliwość wydłużenia tego okresu do roku. Gdzie będzie to najkorzystniejsze - w Plusie, Orange, Play czy T-Mobile?

Posiadanie telefonu w ofercie na kartę wiąże się z koniecznością regularnych zasileń, pozwalających utrzymać ważność konta dla połączeń wychodzących i przychodzących. Dla wielu osób jest to problematyczne, gdyż nawet mimo posiadania na koncie odpowiednich środków, upłynięcie dłuższego czasu od ostatniego doładowania "zamraża" nasz telefon, blokując najpierw połączenia wychodzące, a następnie przychodzące. Sprawdzamy, gdzie najtaniej przedłużymy wartość konta na cały rok.

Plus

Użytkownicy taryf na kartę w sieci Plus mogą przedłużyć ważność konta na rok za 10 zł, płatne jednorazowo w ramach tzw. promocji. Przed aktywacją promocji należy jednak zadbać o to, aby na naszym koncie znajdowała się odpowiednia kwota na pobranie opłaty oraz aby samo konto było aktywne a połączenia wychodzące.

Aby włączyć promocję Rok ważności konta w Plusie na Kartę bez limitu, należy:

  • wpisać w telefonie kod *136*11*18# i nacisnąć zieloną słuchawkę,
  • aktywować promocję na www.online.plus.pl.

Uwaga! Po łączeniu promocji musimy pamiętać o dokonaniu przynajmniej jednego doładowania w ciągu kolejnych 30 dni na kwotę minimum 5 zł.

Play

Sieć Play pozwala aktywować rok ważności konta zupełnie za darmo, a dostępna jest we wszystkich taryfach Play Fresh i Play na Kartę Rok Ważności Konta.

Aktywować promocję możemy przez:

  • kod *111*692*1# (po wpisaniu kodu w telefonie naciskamy zieloną słuchawkę),
  • Play24,
  • SMS o treści START.692 pod numer 111.

Orange

W przypadku sieci Orange włączenie usługi może być darmowe, pod warunkiem że z danego numeru korzystamy już od ponad 93 dni. W przeciwnym wypadku aktywacja kosztuje 3 zł.

Włączenie usługi odbywa się przez SMS o treści START pod numer 8002.

T-Mobile

Nieco inną politykę przyjęła sieć T-Mobile. W przypadku taryf 2w1, 3w1 i 4w1 konto będzie ważne zawsze, jednak pod warunkiem, że pakiet będzie aktywny. To z kolei oznacza, że na naszym koncie będzie musiała znajdować się co miesiąc kwota odpowiednio 9,99 zł, 14,99 zł lub 19,99 zł. W przypadku innych taryf na kartę usługa przedłużająca ważność konta na rok wiąże się z opłatami wynoszącymi 3 zł za każdy kolejny miesiąc.

Aktywacja promocji w taryfie Frii odbywa się poprzez:

  • wysłanie kodu *100*816#,
  • w Internetowym Systemie Obsługi na stronie www.t-mobile.pl,
  • w Biurze Obsługi Użytkownika,
  • w Punktach Sprzedaży Operatora,
  • wysyłając SMS-a o treści TAK na numer 416.

Podsumowanie

Zdecydowanie najatrakcyjniejszą ofertę przedłużającą ważność konta posiada Play i Orange. Usługa w sieci Plus jest droższa, jednak w wielu przypadkach może przynieść oczekiwany efekt. W przypadku T-Mobile ważność konta wymaga ponoszenia cyklicznie dodatkowych opłat, co w praktyce nie daje nam możliwości pełnej rezygnacji z dodatkowych zasileń.

Arkadiusz Wojciechowski