Ceny ubezpieczeń psów i kotów wystawowych

2015-05-11 08:08:44

Hodowca zajmujący się psami lub kotami wystawowymi ponosi duże koszty związane z przygotowaniem i wychowaniem swojego pupila. W związku z tym oczywiste jest, iż z chwilą pojawienia się ubezpieczeń dla zwierząt rasowych znaleźli się na nie nabywcy. Sprawdźmy, jak kształtują się ceny polis dla czworonogów.

Największy pakiet polis dla zwierzaków proponuje firma PetSupport. Ceny ubezpieczeń w tym towarzystwie ubezpieczeniowym są uzależnione od wybranego pakietu i wieku zwierzęcia.

PetSupport: Wariant podstawowy

Najtańsza jest wersja Basic, która chroni właściciela psa lub kota przed finansowymi skutkami nieszczęśliwego wypadku np. gdy pies wtargnie na ulicę i zostanie potrącony przez auto. Dodatkowo do tego możemy skorzystać z ochrony, jaką zapewnia OC, dzięki czemu firma ubezpieczeniowa pokryje straty wyrządzone przez naszego czworonoga. Polisa taka zapewnia także pokrycie kosztów uśpienia i godnego pochówku zwierzaka, jeśli nie można go już uratować - do 500 zł.

Cena takiego pakietu zaczyna się już od 10 złotych miesięcznie.

PetSupport: Oferta VIP

Pakiet VIP kosztuje od 55 złotych miesięcznie. Jest to wersja dla zwierząt droższych, czyli rasowych. Polisa taka pokryje koszty poszukiwania psa lub kota, gdyby zaginął, pobytu w hotelu zwierzęcym, a także zwrot kosztów odwołania podróży z powodu choroby zwierzaka do kwoty 5000 zł.

W droższych pakietach rośnie wartość ubezpieczenia OC właściciela zwierzaka maksymalne do 50 tys. zł, a jednocześnie spada wkład własny hodowcy psa lub kota. Dodatkowo droższe warianty ubezpieczeń dają także ochronę za granicą. 

PetSupport: Różne rasy, różne koszty

Ceny polis są zależne od wybranego pakietu, rasy psa lub kota, a także od jego wieku.

W przypadku, gdy chcemy ubezpieczyć np. jamnika czy owczarka w wieku czterech lat, decydując się na pakiet Basic, musimy zapłacić około 110 zł rocznie. Za rottweilera czy sznaucera - przyjdzie zapłacić już 138 zł.

Polisa dla jamnika w wariancie VIP to wydatek 650 zł rocznie, a dla rottweilera - już 780 zł.

Im starszy pies, tym droższa polisa. Ubezpieczenie czteroletniego kota domowego kosztuje w wariancie podstawowym 60 zł rocznie, zaś w wariancie VIP - 450 zł.

My Safety: Chroń Swojego Pupila 

Firma My Safety oferuje trzy pakiety zabezpieczające psa lub kota - Chroń Swojego Pupila:

  • wariant Standard  to wydatek 99 zł rocznie,
  • wariant Plus kosztuje 159 zł rocznie,
  • wariant Lux to koszt rzędu 199 zł rocznie.

W ramach polis proponuje m.in. zwrot kosztów leczenia. Limit wydatków poniesionych na ten cel zależy od pakietu: 800 zł - Standard, 2 tys. zł - Plus i 3 tys. zł - Lux. 

Tomasz Słupczyński