Godziny realizacji przelewów w PKO Banku Polskim

2015-06-15 11:20:57

Gdy zlecamy przelew, liczymy, że zostanie zrealizowany jak najszybciej. Podobnie jest w sytuacji, gdy czekamy na przelew przychodzący. Banki mają jednak ściśle określone godziny realizacji przelewów. Sprawdźmy, jak to wygląda w PKO Banku Polskim.

PKO BP to nie tylko jeden z największych banków w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. Ta instytucja finansowa obsługuje najwięcej klientów w naszym kraju, bo ponad 8,5 mln, z których większość to klienci indywidualni. Początki tego banku datują się na rok 1919, gdy została powołana do funkcjonowania Pocztowa Kasa Oszczędności, która tak naprawdę dała początek PKO BP.

Największy polski bank ma przygotowaną bardzo szeroką ofertę zarówno dla klientów detalicznych, jak również dla firm. Warto zauważyć, że PKO BP to nie tylko usługi bankowe, ale również fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, usługi leasingowe, faktoring i wiele innych rozwiązań na rynku finansowym.

Przelewy do innego banku

Zlecenie przelewu można złożyć w PKO BP o każdej porze. Przelew do innego banku zostanie wysłany najbliższą sesją Elixir. Te z kolei odbywają się trzy razy dziennie, ale tylko w dni robocze.

Sesje wychodzące w PKO Banku Polskim odbywają się w godzinach:

  • 8:00,
  • 11:45,
  • 14:30.

Sesje przychodzące odbywają się w godzinach:

  • 11:30,
  • 15:10,
  • 17:30.

Księgowanie środków na rachunku

Gdy zlecamy przelew wcześnie rano, zostanie on zrealizowany pierwszą sesją o godzinie 8:00. Gdy jednak zlecamy przelew po południu, warto zdążyć przed godziną 14:30, bo wtedy ma miejsce ostatnia sesja ELIXIR. Gdy jednak nie zdążymy przed 14:30, nasz rachunek co prawda zostanie obciążony zleceniem, ale przelew zostanie wykonany dopiero następnego dnia.

Jeżeli jednak oczekujemy przelewu z innego banku, środki mogą zostać zaksięgowane najwcześniej o 11:30. Druga sesja przychodząca ELIXIR ma miejsce dopiero o godzinie 15:10, a trzecia o 17:30.

Zlecenia stałe

Jeśli zdefiniowaliśmy zlecenia stałe, PKO BP będzie je realizował pierwszą sesją wychodzącą ELIXIR. Tak samo jest z przelewami, w których określiliśmy datę przyszłą. Jeżeli jednak ta data przypada na dzień wolny od pracy, przelew zostanie zrealizowany w najbliższy dzień roboczy. To samo odnosi się do zleceń stałych.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam