Godziny sesji przychodzących i wychodzących w PKO BP

2015-04-20 10:36:57

O tym, kiedy dotrą pieniądze przelane na rachunek adresata, przesądza dzień i godzina zlecenia przelewu przez nadawcę oraz godziny sesji wychodzących i przychodzących w bankach nadawcy i odbiorcy. W jakim czasie sesje te trwają w PKO Banku Polskim?

Przelew bankowy jest jedną z najpopularniejszych form przekazywania środków finansowych między klientami indywidualnymi, firmami i bankami. Przesyłać pieniądze można:

  • przelewem standardowym, czyli zwykłym, składanym osobiście w banku, telefonicznie lub listownie,
  • przelewem online, za pośrednictwem Internetu, w tym aplikacji mobilnej.

Ważny czas realizacji przelewu

Dla wielu osób oraz firm ważny jest czas dostarczenia do adresata środków finansowych. Za pośrednictwem zwykłego przelewu bankowego, dokonanego w placówce bankowej, czas jego realizacji może wynosić od 1 do kilku dni roboczych. I ten rodzaj przelewów jest korzystny dla osób, którym specjalnie się nie spieszy z dostarczeniem gotówki do adresata.

Przelew zlecany drogą internetową zwykle dociera do adresata jeszcze tego samego dnia lub nazajutrz (choć tylko w dni robocze), rzadko dłużej.

Sesje transakcji finansowych

Termin dostarczenia przelewu do adresata w dużej mierze zależy od dnia oraz godziny dokonania takiej transakcji. W bankach sesje (przychodzące i wychodzące) takich transakcji odbywają się w różnych godzinach. Zanim przelew dotrze z banku do banku, przechodzi przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

Należy więc znać godziny sesji przelewów, odbywających się w bankach, które obsługują konto nadawcy i odbiorcy przelewu.

Sesje w PKO BP

Sesje wychodzące w PKO Banku Polskim odbywają się w godzinach:

  • 8:00,
  • 11:45,
  • 14:30.

Sesje przychodzące odbywają się w godzinach:

  • 11:30,
  • 15:10,
  • 17:30.

Pamiętajmy przy tym, że przelewy zewnętrzne, które zostały złożone w dniach wolnych od pracy, są realizowane w najbliższym z dni roboczych.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam