Aktywacja karty nju mobile

2015-05-20 09:15:43

Skorzystanie z oferty nju mobile jest możliwe nie tylko przez zakup startera w sklepie już kiosku, ale też przez internet. Wymaga to jednak aktywacji karty SIM.

Nju mobile to ciągle stosunkowo nowa oferta na polskim rynku telekomunikacyjnym, jednak zyskująca duże uznanie dzięki niskim i przejrzystym kosztom. Zakupu odpowiedniego startera w ofercie nju mobile na kartę możemy dokonać nie tylko osobiście, w sklepach lub kioskach, ale też zdalnie, przez Internet.

Jak zamówić?

Zamówienie na starter można złożyć na stronie internetowej nju mobilie, wybierając zakładkę Oferta. Po przejściu do interesującej nas opcji, w tym przypadku "na kartę", możemy wybrać:

  • numer telefonu;
  • kwotę początkową, a jednocześnie cenę startera - 5 zł lub 20 zł,
  • rodzaj karty SIM.

Standardowo nju mobile przesyła kartę SIM w rozmiarze normalnym i micro, dzięki czemu użytkownik może wyłamać interesującą go opcję. Istnieje także możliwość wybrania, na poziomie składania zamówienia, karty nanoSIM, dedykowanej iPhone'om.

W kolejnych krokach wybierzemy sposób dostawy i płatności, dzięki czemu będziemy mogli potwierdzić złożenie zamówienia. Będzie to skutkowało otrzymaniem kodu aktywacyjnego, który będzie niezbędny do dokonania aktywacji.

Aktywacja kodem

W terminie 7 dni od daty złożenia zamówienia kurier dostarczy nam kartę SIM. W celu jej aktywacji konieczne będzie wejście na stronę njumobile.pl/aktywacja, gdzie w odpowiednim polu należy wpisać otrzymany wcześniej kod aktywacyjny. Po przejściu tego procesu możliwe stanie się rozpoczęcie korzystania z usług sieci.

Nju z rachunkiem

W przypadku oferty nju mobile z rachunkiem aktywacja będzie przebiegała w identyczny sposób, jak opisany powyżej, a jedyną różnicą będzie proces składania zamówienia.

W trakcie zamawiania karty warto zwrócić uwagę na rodzaj faktury. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie ekologiczne, czyli fakturę w formie elektronicznej, sieć nie naliczy kosztów opłaty aktywacyjnej. W przeciwnym wypadku, a więc przy wyborze faktury papierowej, naliczona zostanie opłata w wysokości 200 zł.

Koszty pozostałych usług zależne są od wybranej taryfy. Cennik znaleźć można oczywiście na stronie operatora.

Arkadiusz Wojciechowski