Ile kosztuje wymiana karty SIM w nju mobile?

2015-05-07 14:36:03

Korzystanie z usług danego operatora może w pewnym momencie wymagać wymiany karty SIM. Ile taka operacja będzie kosztowała w przypadku nju mobile?

Podczas użytkowania telefonu komórkowego i karty SIM danej sieci, bardzo prawdopodobne jest, że w pewnym momencie, z różnych względów, będziemy zmuszeni dokonać wymiany tej karty na inną. W zależności od powodu takiej operacji, nju mobile stosuje dwa typy opłat.

Powód wymiany

W przypadku sieci nju mobile operator przewiduje cztery różne powody wymiany karty SIM. Są to:

  • uszkodzenia mechaniczne,
  • zagubienie (w tym kradzież),
  • chęć uzyskania dostępu do LTE,
  • awaria niemająca związku z działaniami użytkownika.

W trzech pierwszych przypadkach sieć będzie wymagała od klienta dość wysokiej opłaty, wynoszącej 25 zł. Taka sama opłata będzie pobierana w sytuacji, gdy ze względu na zmianę telefonu konieczna będzie wymiana standardowej karty SIM na wersję nano lub micro.

Jeśli jednak karta przestanie działań nie z winy klienta, operator dokona jej wymiany całkowicie bezpłatnie. W każdej sytuacji konieczne będzie jednak dokonanie odpowiedniego zgłoszenia.

Jak wymienić kartę?

Sieć nju mobile daje nam do dyspozycji dwa sposoby wnioskowania o wymianę karty SIM.

  • telefon do BOK

Pierwszym z nich jest dokonanie telefonicznego zgłoszenia na numer Biura Obsługi Klienta (*610). Doradca będzie w takiej sytuacji oczekiwał podania powodu, z jakiego chcemy wymienić kartę, a także rodzaju nowej karty i adresu, na który ma być dostarczona.

  • przez Internet

Zlecenia można także dokonać przez Internet, logując się na stronie internetowej operatora. Jeśli nie posiadamy aktywnego konta, konieczne będzie jego założenie.

Kolejnym krokiem będzie wybór zakładki "Kontakt", w której to znajdziemy formularz zgłoszeniowy. W polu "Rodzaj zgłoszenia" należy wybrać opcję "zlecenie", natomiast w polu "Temat zgłoszenia" - opcję "wymiana/duplikat karty SIM".

W treści zgłoszenia należy wyraźnie napisać, jaki rodzaj karty nas interesuje, na jaki adres ma zostać dostarczona, a także z jakiego powodu chcemy dokonać wymiany. W pozostałych polach konieczne będzie uzupełnienie danych kontaktowych (mail i numer telefonu).

Kiedy płacić?

Po dokonaniu zgłoszenia operator obciąży nasz rachunek (nju z rachunkiem) lub pobierze środki z dostępnego salda na koncie (nju na kartę). W trakcie dokonywania zgłoszenia nie możemy posiadać zaległości w płatnościach, a na naszym koncie musi znajdować się odpowiednia kwota.

Arkadiusz Wojciechowski