mBank Leasing: oceniamy, czy warto korzystać

2015-05-13 08:06:59

Leasing w mBanku ma stanowić ofertę dopasowaną do potrzeb klienta. Czym wyróżnia się na tle innych ofert i jakie korzyści płyną ze skorzystania z propozycji mBanku?

Korzyści podatkowe to tylko jedna z zalet, jakie może przynieść wybór leasingu jako formy finansowania. Leasing może wpłynąć także na poprawę sprawozdań finansowych, dzięki możliwości odliczania rat dla potrzeb podatku dochodowego. Ponadto dzięki niemu łatwiejsze staje się zarządzanie środkami trwałymi.

Jedną z cech leasingu jest możliwość szybkiego sfinansowania inwestycji przy minimalnym zaangażowaniu czasu i minimum formalności. Jaką wartość dodaną zapewnia ten produkt w mBanku i kto może z niego skorzystać?

Cechy ogólne oferty

Oferta leasingowa mBanku jest dość bogata. Skorzystać można zarówno z leasingu operacyjnego, jak i finansowego, w złotówkach i w euro. Liczyć można na uniknięcie opłaty wstępnej. Okres finansowania wynosi nawet 6 lat. Struktury rat leasingowych zostają dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Skorzystać można ze specjalnych ofert samochodów, maszyn i usług dodatkowych licznych partnerów.

Klient mBanku może liczyć na całkowitą amortyzację pojazdów, co jest szczególnie ważne w przypadku samochodów osobowych o wartości powyżej 20 000 euro.

Jako kolejną zaletę można podać, że leasing nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej klienta. W przypadku leasingu operacyjnego nie ma konieczności rozliczania VAT-u z góry. Ubezpieczenie wliczone zostaje w raty, bez względu na wartość pojazdu.

Konkretne propozycje

Jedną z propozycji mBanku jest leasing medyczny dla branży medycznej. W tym przypadku opłata wstępna rozpoczyna się od 0 proc. Okres finansowania trwać może do 6 lat, a kwota leasingu może opiewać nawet do 500 000 zł. Klienci liczyć mogą na uproszczone procedury, wszelkie formalności zostają załatwione w siedzibie firmy klienta.

Również w przypadku leasingu maszyn i urządzeń opłata wstępna wynosi od 0 proc., jednak maksymalny okres finansowania może wynieść już tylko 5 lat. Podobnie oferta zostaje dopasowana do warunków umowy. Skorzystać można z leasingu operacyjnego, finansowego i operacyjnego pozabilansowego, jak również pożyczki. Liczyć można ma szeroki zakres ochrony przedmiotu leasingu.

Ostatnia wyróżniona oferta mBank Leasing to leasing pojazdów powyżej 3,5 tony. Możliwe jest uniknięcie opłaty wstępnej, a okres finansowania to maksymalnie 5 lat. Oferowana jest pomoc w finansowaniu i zarządzaniu flotami samochodowymi.

Oferta mBanku Leasing przedstawia się obiecująco: 0 proc. opłaty wstępnej, okres finansowania do 6 lat, możliwość dostosowania oferty do indywidualnych potrzeb klientów – to tylko niektóre z cech produktu, które mogą wpłynąć na zainteresowanie nim.

Żaneta Pilarska