Gdzie najlepiej założyć konto bankowe: maj 2015

2015-05-15 14:24:44

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez konta bankowego. Praktycznie korzystamy z niego codziennie, robiąc przelewy czy wypłacając gotówkę z bankomatu. Sprawdźmy zatem, w którym banku obecnie najbardziej opłaca się założyć ROR.

Jeszcze kilka lat temu, aby założyć rachunek osobisty, najczęściej musieliśmy udać się do placówki bankowej. Dziś wystarczy dostęp do Internetu i wszystkie formalności możemy załatwić on-line. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne konto, warto przejrzeć kilka ofert, by wybrać te najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

Oto dwa najlepsze - czyli najtańsze - konta osobiste w maju 2015 roku.

1. Orange Finanse - Konto Osobiste

Konto Osobiste w Orange Finanse można założyć przez Internet, telefon, a także mobilnie, ponieważ instytucja ta nie posiada placówek.

  • Brak opłat za konto, kartę i przelewy

W ramach oferty mamy zapewnione prowadzenie konta za 0 złotych. Nie zapłacimy też nic za użytkowanie karty debetowej i przelewy (także do innych banków). Zakładając konto, otrzymamy kartę MasterCard PayPass zbliżeniową.

  • 0zł/5 zł za wypłaty gotówki z bankomatów

Niestety, przyjdzie nam zapłacić 5 złotych miesięcznie za wypłaty gotówki w bankomatach. Opłata nie jest pobierana, jeżeli zostanie dokonanych minimum 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu kalendarzowym lub jeśli w ogóle z bankomatu w tym czasie nie będziemy korzystać.

  • Limit w koncie z oprocentowaniem 0%

W ramach debetu na rachunku mamy możliwość uzyskania 1 000 zł limitu w koncie z oprocentowaniem 0% przez 6 miesięcy. Plusem jest brak prowizji za udzielenie kredytu. Limit w koncie w kwocie 1100-3500 zł nie będzie oprocentowany przez 3 miesiące.

  • Bonusy

Dodatkowo w ramach programu rabatowego możemy otrzymać 5% zwrotu od transakcji zbliżeniowych, a także zyskamy nawet do 55% obniżki u partnerów programu partnerskiego.

Dla klientów Orange korzyścią jest także brak opłat za transfer danych przy korzystaniu z aplikacji Orange Finanse.

2. T-Mobile Usługi Bankowe - T-Mobile Konto

Konto można założyć w oddziale, przez Internet, telefon lub mobilnie.

  • Brak opłat za konto i przelewy

T-Mobile Usługi Bankowe oferuje konto bez opłat za prowadzenie rachunku. Darmowe są również przelewy (w tym do innych banków). Warto dodać, że klient może wykonać również 10 bezpłatnych przelewów natychmiastowych w miesiącu. Może także przelewać pieniądze przez serwis Facebook.

  • Oprocentowanie 3%

Co istotne, oprocentowanie pieniędzy zgromadzonych na rachunku do kwoty 5 000 zł wynosi 3% rocznie dla kont otwartych od 1 maja 2014, na które wpływa wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium. W przypadku braku wpływów oraz dla środków przekraczających kwotę 5 000 zł, oprocentowanie wynosi 0,00%.

  • Możliwość korzystania z debetu - nawet na start

Zakładając T-Mobile Konto, klient może ustanowić debet. Istnieje możliwość otrzymania limitu odnawialnego w rachunku do 100 000 zł. W przypadku klientów T-Mobile limit w koncie do 1000 zł jest dostępny od razu podczas otwierania rachunku bez dodatkowych formalności oraz bez opłaty za jego uruchomienie.

  • Darmowe bankomaty

T-Mobile UB udostępnia klientom wszystkie bankomaty za darmo - nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

  • 0zł/6zł za kartę debetową

Niestety, jeszcze tylko do końca maja bank nie będzie pobierał opłat za obsługę kart debetowych. Z początkiem czerwca zacznie obowiązywać nowa tabela opłat i prowizji, w której wprowadzono opłatę za użytkowanie karty. Będzie to koszt 6 zł miesięcznie, ale bank daje możliwość uniknięcia go. Opłata nie będzie pobrana, jeśli posiadacz karty będzie nią płacił bezgotówkowo na kwotę minimum 200 zł miesięcznie.

  • Bonusy

Użytkowanie i wydanie karty MasterCard lub MasterCard NFC jest bezpłatne. Opłata za wydanie naklejki zbliżeniowej wynosi 15 zł. Dodatkowo w ramach konta klient otrzymuje także dostęp do Asystenta Płatności oraz zyskuje bonus 20% podczas doładowywania telefonów w T-Mobile na Kartę, Heyah oraz MIX i Heyah MIX z T-Mobile Konta.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam