Jak szybko zamknąć konto osobiste w PKO BP?

2015-04-30 19:05:53

Nieużywane konto osobiste warto zamknąć, aby nie były naliczane kolejne opłaty za jego prowadzenie. Nie zawsze jednak można to zrobić szybko, bezpłatnie i bez problemu. Postanowiliśmy ułatwić sprawę klientom PKO Banku Polskiego i podpowiadamy, w jaki sposób mogą ono zamknąć rachunek.

Nie opłaca się posiadać zbyt wielu kont bankowych, ponieważ zwykle generują one opłaty. Najprawdopodobniej, nawet jeśli zakładaliśmy konto w promocji za zupełne zero, wcześniej czy później opłaty zaczną być naliczane.

Za niekorzystanie z konta zapłacimy także w PKO BP, dlatego jeśli posiadamy taki rachunek, to czas najwyższy się go pozbyć.

Ureguluj należności

Przed złożeniem wniosku o zamknięcie rachunku należy uregulować wszelkie należności. Jeśli na ROR-ze zostały jakieś pieniądze, trzeba sprecyzować, co ma się z nimi stać po jego zamknięciu. Oczywiście zobowiązani jesteśmy również do zwrócenia (lub zniszczenia we własnym zakresie) wszystkich wydanych kart debetowych.

Złożenie wniosku

Aby zamknąć rachunek osobisty w PKO BP, musimy złożyć pisemny wniosek w oddziale banku lub zrobić to drogą listowną. Najlepiej złożyć taką dyspozycję w oddziale, w którym konto zakładaliśmy. Warto zaznaczyć, że jeśli jest to rachunek osoby od 13 do 18 roku życia, posiadacz może ją wypowiedzieć za zgodą opiekuna. Gdy jest to osoba młodsza, umowę wypowiada jej opiekun.

Okres wypowiedzenia wynosi miesiąc i liczony jest od dnia doręczenia wniosku do banku.

Ile to kosztuje?

Zamknięcie rachunku w PKO BP jest bezpłatne i wydaje się proste. Zwłaszcza, że można to zrobić drogą korespondencyjną. Proponujemy jednak udać się do placówki i tam dopełnić wszelkich formalności, może się bowiem okazać, że mimo wysłanej dyspozycji będziemy musieli dopełnić formalności osobiście.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam