Jak zamknąć konto w Meritum Banku?

2015-04-29 19:24:27

Od kiedy nowym właścicielem Meritum Banku stał się Alior Bank, zaczęto wprowadzać do oferty tej pierwszej instytucji zmiany, które jednak nie wszystkim się podobają. Niezadowolonym pozostaje tylko jedno - zamknąć konto w Meritum Banku. Jak to zrobić?

Jeszcze jakiś czas temu zamknięcie konta w Meritum Banku było banalnie proste, ponieważ taka opcja była dostępna online. Wygląda jednak na to, że szefowie Meritum Banku przestraszyli się, iż zbyt wielu klientów zechce rezygnować z usług instytucji, ponieważ możliwość zamknięcia konta drogą online została zlikwidowana. Tak więc obecnie przez Internet w Meritum Banku można konto z łatwością otworzyć, ale zamknąć - już nie.

Zapewne jakaś część klientów, którzy zamierzali zamknąć rachunek, zaniecha tego kroku dla wygody, uznając, że nie chce im się korzystać z bardziej skomplikowanej procedury. Ale przecież nie będzie tak w przypadku większości konsumentów. Tym właśnie podpowiadamy procedurę. Przy okazji warto zauważyć, że taka zagrywka Meritum Banku może przynieść instytucji finansowej więcej szkody niż pożytku, szczególnie w sferze wizerunkowej.

Jak rozwiązać umowę?

Obecnie Meritum Bank dopuszcza dwa sposoby rozwiązania umowy o prowadzenie konta. Można to zrobić:

  • udając się osobiście do placówki banku albo
  • korespondencyjnie.

W obydwu przypadkach konieczne będzie złożenie oryginalnego oświadczenia z podpisem, a do tego będzie potrzebna kopia dowodu osobistego. Jeśli zdecydujemy się przesłać wypowiedzenie korespondencyjnie, należy zrobić to bezwzględnie listem poleconym i zachować potwierdzenie nadania przesyłki. List ten należy przesłać na adres:

Meritum Bank, ul. Piastowska 7, 80-332 Gdańska

Co powinno zawierać pismo?

Skoro wiadomo już, gdzie złożyć pismo, warto poświęcić chwilę na sam wniosek z wypowiedzeniem. Meritum Bank udostępnił wzór pisma oznaczonego jako „Wniosek o rozwiązanie umowy w zakresie rachunku bankowego”. Należy w nim podać swoje dane osobowe, również numer PESEL. Można wybrać, czy chcemy zamknąć wszystkie rachunki prowadzone przez Meritum Banku, czy tylko jeden (podajemy wtedy jego numer). Możemy również wybrać tryb rozwiązania umowy: za porozumieniem stron z określoną datą lub za 30-dniowym terminem wypowiedzenia. Podajemy również numer rachunku, na jaki należy przelać środki z zamykanego konta. Pieniądze można wypłacić także w kasie banku. Na koniec wniosek należy podpisać zgodnie ze wzorem dla zamykanego konta bankowego.

Na koniec przestroga - zanim zdecydujemy się na zamknięcie konta w banku, warto sprawdzić, czy nie założyliśmy naszego rachunku w ramach jakiejś promocji i czy rezygnacja nie pociągnie za sobą dodatkowych kosztów.

Renata Grochowska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam