Kredyt przez Internet bez wychodzenia z domu - które banki go oferują?

2015-04-29 16:16:57

W sytuacji, gdy nagle potrzebujemy gotówki, lecz nie mamy czasu ani możliwości chodzenia od banku do banku i sprawdzania różnych ofert, możemy skorzystać z kredytu przez Internet. Pożyczkę otrzymamy, wypełniając wniosek online. Które banki oferują takie usługi?

Kredyt przez Internet to opcja korzystna dla osób, którym brak czasu. Wszystkie dokumenty zostaną dostarczone do domu wnioskodawcy przez kuriera. Wystarczy wypełnić dostępny na stronach banku wniosek online.

Santander Consumer Bank

Kredyt bez wychodzenia z domu oferuje m.in. Santander Consumer Bank. Aby dostać pożyczkę, wystarczy na stronie internetowej wypełnić wniosek „Weź gotówkę” – podać kwotę kredytu oraz swoje dane i numer telefonu. Następnie konsultant banku telefonicznie kontaktuje się z klientem i przedstawia ofertę. Po podjęciu wstępnej decyzji kredytowej jest ustalany termin dostarczenia przez kuriera dokumentów do klienta.

Po otrzymaniu umowy kredytowej, kredytobiorca powinien ją podpisać i oddać kurierowi. Po odesłaniu dokumentów dostaje ostateczną decyzję kredytową od banku. W sytuacji, gdy jest ona pozytywna, klient otrzymuje pieniądze, mogą one być przekazane na jego rachunek lub przesłane przekazem pocztowym. Podpisując umowę na odległość, kredytobiorca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

mBank

W mBanku możemy otrzymać kredyt online lub dzwoniąc pod numer mLini 801 300 800.W sytuacji, gdy wymagane będą dokumenty potwierdzające dochody klienta, a wnioskuje on o kredyt do 50 000 złotych brutto, będzie mógł przesłać dokumenty do banku mailem w postaci skanu historii operacji w formacie PDF.

Bank oferuje klientom biorącym kredyt przez Internet oprocentowanie 0% w skali roku, ale promocja dotyczy tylko kredytu o okresie spłaty do 12 miesięcy. Prowizja może wynieść od 0% do 12,49% kwoty kredytu (7% dla kredytu z ubezpieczeniem). Maksymalna kwota pożyczki na dowolny cel to 150 000 złotych. Pieniądze można otrzymać nawet w 15 minut, wystarczy wypełnić wniosek online. Po jego złożeniu, szczegóły oferty klient uzyskuje mailem.

Bank SMART

Bank SMART oferuje przez Internet kredyt gotówkowy od 1200 do 150 000 złotych na dowolny cel. Do kwoty 3 900 złotych bank nie wymaga zaświadczeń. Aby dostać kredyt, wystarczy oświadczenie. Okres kredytowania w ofercie online wynosi od 6 do 120 miesięcy. Prowizja wyniesie od 4,5% do 14%. Oprocentowanie nominalne to 10%.

Wstępną decyzję kredytową klient poznaje już w trakcie wypełniania wniosku, a pieniądze mogą być dostępne na koncie kredytobiorcy nawet w ciągu 24 godzin od zaakceptowania przez niego warunków umowy. Ostateczną decyzję kredytową klient zatwierdza mailem, a podpisanie umowy odbywa się za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego na 1 grosz. Po takiej weryfikacji bank udostępnia pieniądze.

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam