Jak działa wpłatomat ING Banku Śląskiego?

2015-04-24 15:05:26

ING Bank Śląski posiada już 760 wpłatomatów w całym kraju, umożliwiając klientom błyskawiczną wpłatę gotówki na własne konta. Sprawdźmy, jak to dokładnie działa i jak szybko oraz sprawnie skorzystać z takich urządzeń.

Korzystanie z wpłatomatu jest tak samo łatwe, jak z bankomatu. Różnica polega tylko na tym, że w pierwszym przypadku wpłacamy na nasze konto pieniądze, a nie wypłacamy. ING Bank Śląski systematycznie rozbudowuje własną sieć wpłatomatów, udostępniając je za darmo zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców (wpłata do 50 tys. zł). Należy tylko posiadać kartę płatniczą wydaną do konta, na które chcemy wpłacić pieniądze, bo to właśnie ona połączy wpłatę z odpowiednim rachunkiem.

Zanim wpłacisz

Obsługa wpłatomatu ING Banku Śląskiego nie jest wcale skomplikowana. Wkładamy kartę płatniczą do urządzenia, a potem potwierdzamy poprawność danych zapisanych na plastikowym nośniku. Zanim wpłacimy pieniądze, powinniśmy je bezwzględnie przeliczyć oraz równo ułożyć. Należy unikać banknotów pomiętych i zgiętych. Nie wolno również wpłacać pieniędzy spiętych różnego rodzaju gumkami czy spinaczami. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia wpłatomatu.

Sprawdź też: Jak bezpiecznie korzystać z wpłatomatów?

Wpłata

Wprowadzając banknoty do szczeliny wpłatomatu, nie wolno ich dopychać, ponieważ czujnik automatycznie wykryje w otworze pieniądze i sam wciągnie je do środka. Może się zdarzyć, że nie wszystkie banknoty wpłatomat rozpozna, a wtedy zostaną zwrócone. Dzieje się tak w przypadku uszkodzonych pieniędzy lub falsyfikatów.

Zakończenie transakcji

Żeby zakończyć proces wpłaty, należy jeszcze potwierdzić transakcję. Zaraz potem wpłacona kwota zostanie zaksięgowana na koncie. Należy również zaczekać na wydrukowanie przez wpłatomat potwierdzenia operacji. Nie można o tym zapominać, ponieważ czasami posiadanie takiego potwierdzenia jest konieczne, np. w przypadku reklamacji. Na potwierdzeniu pojawia się informacja nie tylko o wpłaconej kwocie, ale również liczba oraz spis nominałów banknotów wprowadzonych do wpłatomatu.

Nie wpłacać dużych plików banknotów!

ING Bank Śląski rekomenduje, żeby dokładnie sprawdzać banknoty przed wpłatą, szczególnie ich stan, a także by dokładnie przeliczyć wpłacaną kwotę, zanim wprowadzimy ją do wpłatomatu. W jednym pliku należy wpłacać nie więcej niż 30 banknotów, a najlepiej nawet mniejszą ilość podzielić na kilka części. Nie trzeba jednak tracić czasu na układanie banknotów nominałami, bo wpłatomat sam je rozpozna i przeliczy. 

Ilona Maciejuk