Przegląd lokat eurobanku

2015-04-22 10:57:30

Niskie stopy procentowe nie zachęcają szczególnie do oszczędzania, a raczej do zaciągania kredytów. To oznacza, że banki muszą wkładać więcej wysiłku, by przyciągnąć klientów. Dla naszych czytelników dokonaliśmy przeglądu oferty lokat w eurobanku.

Eurobank nie należy do instytucji, które silnie walczą o deponentów. Oprocentowania proponowanych przez eurobank lokat to raczej "średniaki", niewybijające się na tle konkurencji, ale też niezamykające rankingów lokat.

Lokata Terminowa: do 2,3%

Pod tą nazwą eurobank proponuje założenie depozytu na okres od 1 do 48 miesięcy. Otrzymamy tu maksymalnie 2,30% w skali roku, a do wpłaty wystarczy jedynie 200 zł. Dodatkowo każdy, kto otworzy lokatę, otrzyma darmowe standardowe konto osobiste. Depozyt można założyć zarówno w placówkach, jak i online lub telefonicznie, a nawet we wpłatomacie. W przypadku wcześniejszej rezygnacji z lokaty, tracimy część odsetek.

Lokata Dynamiczna: do 1,85%

Lokata Dynamiczna to elastyczny produkt, który klient może dopasować do własnych potrzeb. Im dłużej będzie trwała lokata, tym wyższe oprocentowanie otrzymamy - niestety, maksymalnie 1,85%. Warto wiedzieć, że w tym przypadku przy depozytach trwających co najmniej 12 miesięcy, odsetki naliczane są według oprocentowania, które obowiązywało w ostatnim miesiącu trwania lokaty. Dużą zaletą jest także możliwość wcześniejszego zerwania depozytu bez utraty odsetek.

Lokata Negocjowana: od 50 tys. zł

Jeśli mamy do dyspozycji nieco większą gotówkę, przynajmniej 50 tys. zł, możemy zdecydować się na Lokatę Negocjowaną. Oprocentowanie jest ustalane indywidualnie, a negocjacje można prowadzić nawet przez Internet. Depozyt możemy założyć na okres od 7 dni do 1 roku. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec umowy. Zerwanie depozytu przed ustalonym czasem co prawda nie oznacza utraty wszystkich odsetek, ale ich poziom spada do 0,75% w skali roku.

Lokata Odsetki Płatne z Góry: 1,35%

Lokata o nazwie Odsetki Płatne w Góry charakteryzuje się tym, że odsetki za cały okres trwania umowy dostajemy już w dniu założenia depozytu. Bank od razu przelewa je na nasze konto i możemy nimi dowolnie dysponować. W tym czasie kapitał pracuje przez 3 miesiące na lokacie oprocentowanej 1,35% w skali roku (oprocentowanie stałe). Do założenia depozytu wystarczy już 200 zł.

Lokata z Funduszem - Kapitalna Para

Kapitalna Para to połączenie lokaty z funduszem Amundi Parasolowy FIO. Dzięki tej ofercie, zarabiamy 5% w skali roku na części depozytowej. Lokata z funduszem to produkt, który umożliwia bezpieczne oszczędzanie, a przy tym daje sposobność na atrakcyjną inwestycję. Połowa wpłaconych środków pracuje na lokacie, a pozostałe pieniądze przeznaczane są na zakup jednostek uczestnictwa funduszu. Jednak należy zainwestować tu co najmniej 5 tys. zł. Produkt ten dostępny jest do końca kwietnia br.

Emilia Kasińska