Top 10 najlepszych telefonów z klawiaturą

2015-04-28 12:40:12

Nie każdy potrzebuje nowoczesnego smartfona z ogromnym, kilkucalowym ekranem dotykowym. Właśnie takim osobom przedstawiamy ranking 10 najlepszych tradycyjnych telefonów wyposażonych w fizyczną klawiaturę.

1. Samsung S5611

Samsung postanowił nie rozstawać się z klasycznymi telefonami, dzięki czemu w ofercie tego koreańskiego producenta zawsze znaleźć można model cechujący się podstawowymi rozwiązaniami i funkcjami. Tak jest z telefonem S5611, który posiada 2,4-calowy ekran, dość solidną obudowę, przejrzyste menu i wydajną baterię.

2. Nokia 301

Prostota wykonania, mnogość wersji kolorystycznych i poręczność to główne atuty Nokii 301. Telefon posiada 2,4-calowy ekran, 256 MB pamięci (rozszerzanej kartami microSD) i aparat 3,2 Mpix.

3. Nokia 515

Nokia 515 to tradycyjny telefon komórkowy z większymi ambicjami. Wprawdzie wciąż mamy tu do czynienia z 2,4-calowym wyświetlaczem, jednak urządzenie charakteryzuje się elegancką stylistyką i wysoką jakością wykonania.

4. Nokia 225 Asha

Podstawowa seria Asha stworzona została z myślą o młodszych użytkownikach, którzy cenią prosty, lecz modny design i nie oczekują wiele względem funkcjonalności. Prosty telefon w niskiej cenie.

5. Alcatel One Touch 20.12G

Klasyczny model telefonu z klapką. Alcatel posiada fizyczną klawiaturę i czytelny ekran o przekątnej 2,8 cala. Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, co przy nowoczesnym designie zwiększa jego atrakcyjność.

6. Nokia Asha 302

Bardziej zaawansowany przedstawiciel serii Asha. Model 302 posiada 2,4 calowy ekran w układzie panoramicznym i pełną klawiaturę qwerty. Telefon pracuje pod kontrolą systemu Symbian, który znacznie zwiększa jego funkcjonalność względem wyżej wymienionych modeli.

7. Samsung C3520

Kolejny telefon z tradycyjną klapką, tym razem od Samsunga. Prosty, elegancki i tani, jednak sprawdzający się doskonale jako telefon, względem którego nie mamy dodatkowych wymagań.

8. Blackberry

Zdecydowana większość telefonów Blackberry posiada fizyczną klawiaturę qwerty i autorski system operacyjny, który przez wiele lat był doceniany i uczynił z marki stałego bywalca na salach konferencyjnych i spotkaniach biznesowych. Zaawansowany smartfon dla wymagających użytkowników, którzy przy okazji lubią stawiać na klasyczne rozwiązania.

9. Samsung Galaxy Chat B5330

Samsung stylistycznie nawiązujący do Blackberry. Model dla młodych użytkowników, którzy stawiają na wygodną komunikację za pomocą wiadomości tekstowych, wyposażony w klawiaturę qwerty.

10. Nokia 7230

Telefon o rozsuwanej konstrukcji, tzw. slider. Oferuje dużą poręczność, małe gabaryty i atrakcyjny wygląd, który powinien przypadać do gustu nie tylko najmłodszym.

Arkadiusz Wojciechowski