Rynek akcji, walut, surowców... analizujemy, gdzie opłaca się inwestować w 2015 roku

2015-04-24 10:37:20

Udane inwestycje w bieżącym roku mogą przynieść spore profity. Warto zapoznać się z sytuacją na rynku finansowym, by wybrać najkorzystniejsze możliwości inwestowania. Jeszcze jest wiele czasu na osiągnięcie zamierzonego zysku.

Mimo, że początek roku już dawno za nami, wiele osób dopiero myśli o inwestowaniu środków w różnorodny sposób. To dobry moment, do końca roku pozostało jeszcze wiele miesięcy. Niektóre inwestycje nie wymagają wiele czasu, liczy się pomysł.

Rynek akcji

Inwestycje na rynku akcji cieszą się dużą popularnością. Obecnie jednym z najkorzystniejszych rozwiązań inwestycyjnych są kontrakty na indeks S&P500. Historyczne profity z tego tytułu są obiecujące. Za 2013 rok wzrost wyniósł 29,5%, do grudnia 2014 roku wynosił natomiast 13,1%. Dla bacznych obserwatorów w tym roku mogą się trafić aż trzy korzystne momenty na inwestowanie w tym zakresie. Ostatni z nich szacowany jest jesienią. Warto śledzić sytuację na rynku akcji i w odpowiednim momencie ją wykorzystać. Zysk może być bardzo zadowalający.

Rynek walutowy

Rynek walutowy daje również spore pole do popisu dla przedsiębiorczych osób. Od maja 2014 roku trwa osłabianie euro względem dolara. Uważne śledzenie trendów na rynku walutowym otwiera szansę na krótko i długoterminowe inwestycje.

Rynek surowców

A może warto zainwestować w surowce? Od dłuższego czasu słyszymy o taniejącej ropie. To nie jest sytuacja, która będzie trwała w nieskończoność. Inwestycja na rynku surowców w niedługiej perspektywie może przynieść znaczące profity.

Inny surowiec, który warto rozważyć to bawełna. Jej cena od 2011 roku stale maleje. Od kwoty 219,70 USD kurs spadł do 58,5 USD pod koniec 2014 roku. Istnieją realne szanse na powolny wzrost wartości kursu bawełny. To otwiera drogę do ciekawych inwestycji.

Inwestycje pośrednie

Inwestycje się opłacają. Nie tylko te bezpośrednie. Jeśli nie posiadamy wystarczającej wiedzy i zdolności, możemy także skorzystać z oferty biur maklerskich oraz instytucji finansowych, wybrać fundusze inwestycyjne i innego typu działania, które są łatwiejsze w obsłudze.

Renata Grochowska