Przelew na numer telefonu - jak to działa?

2015-04-27 12:36:05

Niedawno ING Bank Śląski udostępnił w ING BankMobile - nową opcję wykonywania przelewów przez wysłanie ich na numer telefonu. Przelewy wykonywane na numer telefonu nie są na naszym rynku nowością. Sprawdźmy, w których bankach i w jaki sposób możemy je wykonać.

Nowe rozwiązanie w ING BankMobile, jakim jest przelew na numer telefonu, nie wymaga aktywacji, a przelew można zlecić z dowolnego smartfona z zainstalowaną najnowszą aplikacją banku. Cała transakcja opiera się na podaniu numeru telefonu odbiorcy przelewu. Może być nim posiadacz rachunku w dowolnym banku w Polsce. Cała transakcja jest bezpłatna. Maksymalnie przelać można do 200 zł na dobę. Jednak, czy jest to faktycznie tak innowacyjne rozwiązanie?

W mBanku na numer telefonu i przez Facebook

Klienci mBanku mogą wykonywać przelewy na telefon i do znajomego z Facebooka. Chcąc przesłać pieniądze, wystarczy w aplikacji mBanku wybrać zakładkę „Przelewy” i wpisać w polu „Nazwa odbiorcy” dane odbiorcy, następnie kontynuując przelew wybieramy opcję „Na numer telefonu”. Odbiorca otrzymuje SMS z linkiem do strony, na której może odebrać pieniądze, może on podać numer rachunku w dowolnym banku.

Sprawdź też: Przelewy przez Internet: uwaga na ryzyko podmiany numeru konta

W Millennium przelewy na e-mail i telefon

Z przelewów na e-mail i telefon komórkowy mogą korzystać użytkownicy Millenetu, dzięki temu mogą realizować przelew do innego banku bez konieczności podawania numeru rachunku. Schemat działania jest podobny do wyżej opisanych. Bank Millennium wprowadził restrykcje co do limitów kwotowych transakcji. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Maksymalna kwota pojedynczego przelewu wynosi 200 zł, 500 zł wynosi maksymalny limit dzienny przelewów, natomiast 10 000 zł to maksymalny limit miesięczny przelewów.

Przelew na telefon przez aplikację BZWBK24

Przelewu na telefon dokonać można także poprzez aplikację BZWBK24 mobile. W tym celu należy zalogować się do bankowości elektronicznej. Następnie w wysuwanym menu głównym, wybrać opcję „Przelew na komórkę”. Cała transakcja przebiega podobnie jak w opisywanych wyżej przypadkach. Należy podać numer telefonu odbiorcy, kwotę i tytuł przelewu i potwierdzić operację przyciskiem OK.

Sprawdź też: Jak działa przelew wewnętrzny?

Jak widzimy, ING Bank Śląski to nie pierwsza instytucja finansowa, która zaproponowała swoim klientom możliwość wykonywania przelewów na telefon. Wszystkie te opcje są do siebie zbliżone jeśli chodzi o przebieg transakcji.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam