Wspólne rachunki bankowe Allegro i mBanku

2015-04-21 16:14:11

MBank i Allegro podjęli współpracę, dzięki której ich klienci mogą korzystać ze specjalnych rachunków indywidualnych i firmowych. Ma to pozwolić na generowanie oszczędności.

MBank poprzez współpracę z Allego chce budować coraz silniejszą pozycję w obszarze e-commerce. Obie instytucje podpisały długoterminową umowę, w ramach której możliwe jest oferowanie produktów bankowych klientom serwisu Allegro. Zaznaczmy, że to nie pierwszy krok we współpracy obydwu podmiotów. Dotychczas firmy wspólnie udzielały kredyty ratalne.

Początki współpracy

Allegro jako największa wirtualna platforma handlowa w Polsce od czerwca 2012 roku umożliwia swoim użytkownikom za pośrednictwem PayU sprzedaż ratalną. W ubiegłym roku dołączył do nich mBank.

Bank we współpracy z PayU finansuje część udzielanych w tym kanale pożyczek. Znacznie ułatwiało to cały proces. Nie ma konieczności dostarczenia dokumentów w formie papierowej - wszystko procesowane jest on-line. Aby transakcja mogła dojść do skutku, należy zaakceptować warunki poprzez pobranie pliku PDF i kliknąć „akceptuj”.

Klient, który chce skorzystać z rat na Allegro, powinien wybrać „raty PayU” jako formę płatności za zakupy, a następnie wypełnić wniosek kredytowy. Wniosek przekazany zostanie do banku, który wyda decyzje o przyznaniu - lub nie - pożyczki. Decyzja powinna być wydana maksymalnie w ciągu kilkunastu minut. W przypadku otrzymania decyzji pozytywnej Allegro realizuje transakcję.

Oferowanie kont klientom Allegro

Podjęta obecnie współpraca polega na tym, że mBank zaoferuje użytkownikom serwisu Allegro specjalne rachunki indywidualne i firmowe. Ma to pozwolić na generowanie oszczędności.

W ubiegłym roku mBank sfinalizował współpracę z Orange. W jej ramach udostępnił klientom sieci mobilną ofertę finansową. Był to pierwszy krok w rozwoju strategii polegającej na współpracy z partnerami zewnętrznymi w modelu white label (usługa dostosowywana jest do wymagań operatora i oferowana w ramach jego oferty z jego logo).

Dla klientów indywidualnych

Klienci nieposiadający dotychczas konta w mBanku skorzystają ze specjalnej oferty kont indywidualnych i firmowych.

Klient indywidualny otrzyma propozycję otwarcia i prowadzenia bez opłat rachunku eKonto mobilne. Jest to specjalnie przygotowana dla Allegro wersja rachunku. Osoba, która z niej skorzysta, ma możliwość zaoszczędzenia do 275 zł na zakupach w aplikacji mobilnej Allegro. Promocja oparta jest na znanym programie mOkazje. Klient będzie otrzymywał propozycje w ciągu sześciu miesięcy od chwili jego otwarcia. Każda z mOkazji umożliwi otrzymanie zwrotu za zakupy zrealizowane w aplikacji mobilnej Allegro. Użytkownik może zaoszczędzić do 275 zł. Promocja będzie oferowana w różnych częściach serwisu Allegro, w postaci bannerów z kontekstową reklamą. Rozsyłany będzie również mailing i newslettery.

Dla klientów firmowych

Klienci firmowi mogą skorzystać z oferty rachunku mBiznes Konto Komfort, również w wersji dla klientów Allegro, które prowadzone będą bez opłat przez 12 miesięcy od założenia. Dodatkowo dostępna będzie promocja „300 zł na ZUS”. Umożliwi to przez pół roku otrzymywanie comiesięcznego bonusu w wysokości 50 zł za zrealizowanie przelewu do ZUS-u z rachunku firmowego mBanku. Klienci firmowi oferty otrzymają poprzez sekcję zarządzania kontem Allegro.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam