Obsługa konta przez Apple Watch

2015-04-23 15:14:18

Apple Watch, zanim jeszcze Apple zaprezentował go na rynku, wzbudzał wiele emocji. Zdążył wręcz obrosnąć legendami jako produkt innowacyjny i jedyny w swej klasie na rynku. Niedawno świat obiegła informacja, że przez ten cud techniki obsługiwać będzie można również konto osobiste. Jak to możliwe?

Apple pierwszy raz pokazał światu zegarek Apple Watch we wrześniu 2014 roku. Od tamtej pory produkt ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Powoli rusza realizacja zamówień złożonych w przedsprzedaży. W tym tygodniu pierwsze zegarki zostaną dostarczone do szczęśliwych posiadaczy w 9 krajach globu. Wiadomo, że Apple Watch ma wiele funkcji, okazuje się, że przyda się także w bankowaniu.

Zarządzanie kontem

Od początku wiadomo, że Aple Watch może służyć jako narzędzie płatnicze. Oprócz tego jednak jeden z banków w Indiach, HDFC Bank, wprowadził do swojej oferty aplikację obsługiwaną przez Apple Watch, za pomocą której klienci będą mogli zarządzać swoim kontem.

Wśród przywołanych wyżej 9 krajów, do których w tym tygodniu trafia zegarki, nie ma Indii. Jak widać, nie jest to jednak przeszkodą dla banku w promowaniu urządzenia. Przygotowana aplikacja jest bardzo podobna do tych pisanych na smartfona, która posiada ok. 75 funkcji dotyczących obsługi konta. Posiadacze tej aplikacji będą mogli przez Apple Watch między innymi:

  • sprawdzić stan konta,
  • doładować telefon,
  • opłacić rachunki.

Zegarek pełniący rolę smartfona

Inteligentny zegarek od Apple to urządzenie zaawansowane technologicznie. Docelowo ma ono pełnić rolę smartfona. Jego najważniejsze funkcje to:

  • możliwość odbierania i nawiązywania połączeń,
  • odczytywania e-maili,
  • otrzymywanie powiadomień.

Wymienić możemy też bardziej zaawansowane funkcje, jak sterowanie urządzeniami w domu oraz śledzenie aktywności fizycznej właściciela.

A Polski rynek?

Dotychczas polskie banki podchodzą do tego typu nowinek sceptycznie. Na prowadzenie wysuwa się jedynie Bank Millennium, który kilka miesięcy temu ogłosił, że planuje uruchomienie aplikacji na smartwatcha dla swoich klientów. Dzięki tej innowacji klienci mają mieć możliwość sprawdzenia salda rachunku czy otrzymania powiadomienia o wykonanych transakcjach. Na kolejne wdrożenia innowacji trzeba będzie jednak zaczekać, zwłaszcza że wynalazek Appple nie jest dostępny w naszym kraju.

Żaneta Pilarska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam