Jak wypowiedzieć umowę telefonu w Cyfrowym Polsacie?

2015-04-24 10:18:41

Obowiązujące w Polsce przepisy pozwalają na zerwania umowy z operatorem telekomunikacyjnym w dowolnym momencie jej trwania. Nie zawsze będzie to jednak opłacalne ze względu na kary umowne. Sprawdź, jak wypowiedzieć umowę telefonu w Cyfrowym Polsacie.

Cyfrowy Polsat to firma skupiająca swoją działalność wokół usług multimedialnych, na czele z telewizją i Internetem w standardzie LTE. Osoby korzystające z takiej oferty mogą też skorzystać z usług telekomunikacyjnych, świadczonych przez sieć Plus. Jeśli więc zechcemy w pewnym momencie rozwiązać umowę, powinniśmy zgłosić swoje oświadczenie właśnie temu operatorowi.

Jak zerwać umowę?

Bez względu na to, z jakiego rodzaju usługi korzystamy, zerwanie umowy musi mieć formę pisemną, która jednoznacznie będzie wskazywała na chęć rezygnacji z usług operatora.

W wypowiedzeniu musimy podać podstawowe dane dotyczące umowy i abonenta. Po spisaniu oświadczenia należy przesłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru do Działu Obsługi Klienta lub osobiście dostarczyć je do jednego z punktów Plusa. W tym drugim przypadku warto poprosić pracownika punktu o umieszczenie na kopii oświadczenia informacji o dacie jej otrzymania.

Kiedy złożyć oświadczenie?

Nasze oświadczenie o chęci zerwania współpracy wejdzie w życie dopiero po upłynięciu pełnego cyklu rozliczeniowego, a to oznacza, że pismo powinniśmy złożyć z odpowiednim wyprzedzeniem.

Konsekwencje

Możliwość swobodnego zerwania warunków umowy nie oznacza oczywiście, że abonent nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Pewnego rodzaju karą będzie konieczność uiszczenia opłaty wynikającej z zerwania warunków promocji. Jej wysokość jest określona w umowie, jednak należy podkreślić, że dotyczy ona całego okresu obowiązywania współpracy. Przy zerwaniu umowy poniesiemy tylko taką jej część, jaka będzie proporcjonalna dla pozostałego do wypełnienia okresu świadczenia usługi. Jeśli więc wysokość opłaty określona w umowie 24 miesięcznej to 1000 zł, a my zdecydujemy się na jej zerwanie po 12 miesiącach, kara wyniesie 500 zł.

W przypadku wypełnienia umowy podpisanej na czas oznaczony i jej automatycznego przejścia na czas nieoznaczony, abonent ma możliwość zerwania współpracy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu terminów składania wypowiedzeń.

Arkadiusz Wojciechowski

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam