Jak płacić za zakupy on-line?

2015-04-21 10:06:25

Zakupy w Internecie stają się coraz popularniejsze. W jaki sposób możemy za nie płacić? Sprawdź.

Wszyscy dobrze znamy wady kupowania w sklepach stacjonarnych. Kolejki do kas, tłumy przy poszczególnych stoiskach i półkach z najchętniej kupowanymi produktami, a czasem wręcz kolejki po koszyki, są spotykane na co dzień. Choć zakupy stacjonarne to wciąż najpopularniejszy sposób kupowania, zakupy internetowe zaczynają je doganiać w wyścigu o klienta.

Zakupy w Sieci

Internet oferuje ogromne możliwości robienia zakupów. Produkty nowe i używane często znajdują się w dużo atrakcyjniejszych cenach niż w klasycznych sklepach. Sklepy on-line z tego powodu cieszą się dużą popularnością, a klienci nawet ci starsi, przestają mieć obawy przed robieniem zakupów w Sieci.

Płatności on-line

Każde zakupy kończymy płatnością. Nie inaczej jest w sklepach internetowych. W tym przypadku nie możemy jednak fizycznie wyciągnąć z portfela gotówki. Mamy jednak alternatywy, które są równie wygodne.

Za pobraniem

Odpowiednim zakupów gotówką w Internecie jest opłata za pobraniem. Polega ona na tym, że najpierw na stronie sklepu wybieramy produkt i realizujemy wszystkie kroki zmierzające do płatności. Podajemy swój adres i czekamy na przesyłkę. Za transakcję płacimy w momencie otrzymania przesyłki. Jest to jeden z chętniej wybieranych przez klientów rodzajów płatności.

Bez gotówki

Płatności bezgotówkowe w sklepach internetowych to wszelkiej maści przelewy on-line. Jest to szczególnie wygodny sposób płacenia, jeśli posiadamy internetowy dostęp do naszego rachunku bankowego. Wybierając opcję płatności on-line podczas e-zakupów, zostajemy przekierowani ze strony sklepu do strony platformy rozliczeniowej banku. Wykonujemy przelew i pozostaje nam tylko czekać na produkt. Dyspozycja, którą należy tylko potwierdzić sprawia, że cały proces trwa maksymalnie kilka minut.

Pamiętajmy też, że płacić możemy nie tylko z własnego konta, ale i za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

Kupowanie na raty w sieci

Wiele e-sklepów przygotowało dla swoich klientów możliwość robienia zakupów również w systemie ratalnym. Zwykle poszczególne sklepy pracują w tym zakresie z jednym, wybranym bankiem. Formalności kredytowe załatwiamy on-line, więc cały proces jest maksymalnie uproszczony i wygodny.

Emilia Kasińska

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam