Kolejne mieszkania w Poznaniu dostępne w ramach FMnW

2015-04-10 09:21:13

Fundusz Mieszkań na Wynajem nabiera rozmachu. Właśnie rusza druga tura wynajmu lokali. Tym razem zainteresowani otrzymują do dyspozycji 75 nowych mieszkań w Poznaniu.

W budynku przy ulicy Saperskiej w Poznaniu wkrótce zostaną udostępnione nowe mieszkania w ramach programu Mieszkanie na Wynajem. Wielkość lokali będzie zróżnicowana, od 1-pokojowych (26 mieszkań), poprzez 2-pokojowe (42), po 3-pokojowe (7). Powierzchnia najmniejszych mieszkań to 23,6 m2, a największych – 56,4 m2.

Zapewniony komfort

Warto dodać, że każdy z tych lokali będzie wykończony pod klucz, a lokator będzie miał zapewniony pełen komfort. Zarówno kuchnie będą w pełni wyposażone (zabudowa, sprzęt AGD), jak również łazienki. Mieszkania te będą dostępne dopiero od 4 maja br., ale już teraz zainteresowane osoby mogą wypełnić formularz na stronie jakusiebie.pl i tym samym zadeklarować akces do programu. Można to zrobić również  telefonicznie, podczas kontaktu z Centrum Obsługi Klienta.

Projekt BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego przypomina, że mieszkania oferowane w ramach pierwszej tury cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Podobnie zapewne, będzie i tym razem. Program FMnW jest potwierdzeniem, że Polacy coraz częściej zainteresowani są mieszkaniami na wynajem. W przypadku programu FMnW podpisuje się długoterminową umowę, a zyskując pewność, że nie zmieni się wysokość czynszu przez cały czas trwania tej umowy. Ponadto każdy z lokatorów zostanie zameldowany w wynajętym mieszkaniu.

Im dłuższy wynajem, tym taniej

Przypomnijmy, że Fundusz Mieszkań na Wynajem to projekt realizowany przez BGK Nieruchomości S.A. Jest to przedsięwzięcie komercyjne. To, jaki czynsz zapłacimy za wynajęcie mieszkania zależy m.in. od długości trwania umowy. Na niższe opłaty mogą liczyć osoby decydujące się na wynajem co najmniej 2-letni, a maksymalnie do lat 4.

Kto może się zgłosić?

W zasadzie nie ma ograniczeń co do udziału w programie. Należy tylko być w stanie regularnie opłacać czynsz, co jest skrupulatnie weryfikowane, oraz spełniać warunki odnoszące się do najmu okazjonalnego. Podobnie, jak w przypadku badania zdolności kredytowej, będzie można dopisać do umowy dodatkową osobę, co podniesie wiarygodność finansową. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia rozpatrywane są zgodnie z kolejnością rejestracji, dlatego warto się pospieszyć.  

Marzena Kazbieruk

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam