Banki podnoszą ceny. Czy są jeszcze darmowe konta?

2015-04-17 12:48:31

Klienci banków coraz częściej otrzymują informacje o podnoszeniu opłat za korzystanie z rachunków osobistych. Wielu komentatorów wróży nawet bliski koniec darmowych kont. Jednak póki co, ciągle jeszcze można znaleźć na rynku bezpłatne konta i to bez dodatkowych warunków. Sprawdźmy, które banki to oferują.

Volkswagen Bank direct: Konto e-direct – pakiet Standard

W Volkswagen Bank direct bez problemu założymy darmowe konto osobiste, nie ponosząc kosztów za jego prowadzenie. Jedynym minusem jest to, że bank ten nie posiada własnych oddziałów. Rachunek można otworzyć za pomocą telefonu lub Internetu.

Dodatkowo otrzymujemy usługę CashBack, co oznacza, że możemy wypłacać pieniądze w specjalnie oznaczonych sklepach, restauracjach, na stacjach benzynowych lub w innych punktach handlowych.

Volkswagen Bank direct daje nam za darmo kartę do tego konta, nie musimy płacić za jej używanie. Niestety, wypłata pieniędzy z bankomatu do kwoty 400 zł to już koszt 1,50 zł, powyżej 400 zł pieniądze pobierzemy bez opłat. Za granicą zapłacimy za pobranie gotówki z bankomatu 10 zł. Mamy jednak możliwość zlecania bezpłatnych przelewów internetowych.

Bank SMART: SMART Konto

Bank SMART nie posiada własnych placówek, a konto otworzyć można tylko przez telefon i Internet. Dostajemy również do dyspozycji aplikację mobilną, a jeśli chcemy, możemy założyć także konto oszczędnościowe SMART Procent, na którym zarobimy 3,2% w skali roku.

Otwarcie i prowadzenie SMART Konta jest darmowe. Nie zapłacimy również za wydaną do konta kartę zbliżeniową Visa PayWave, ani za jej użytkowanie. Otrzymujemy do dyspozycji nie tylko darmowe bankomaty w kraju, bez względu na to, kto jest ich właścicielem, ale także za wypłatę w bankomatach za granicą nic nie zapłacimy. Niestety, konto to nie jest oprocentowane.

ING Bank Śląski: Konto z Lwem Direct 13-18 lat

Na koniec oferta dla nieco młodszych klientów banków. W ING Banku Śląskim na darmowe konto osobiste mogą liczyć młodzi ludzie pomiędzy 13 a 18 rokiem życia, zakładając dedykowany im rachunek. Konto nie jest oprocentowane, ale za to rzeczywiście darmowe.

Nie trzeba płacić również za wydanie i używanie karty debetowej. Wypłata z bankomatów, zarówno należących do ING Banku Śląskiego, jak i do innych banków, jest darmowa. Wyjątkiem są bankomaty za granicą. W takim wypadku zapłacimy 3% wypłaconej kwoty. Możemy tu liczyć także na dodatkowe korzyści, jak doładowanie telefony komórkowego przez Internet albo dostęp do Finansometru, czyli do systemu zarządzania finansami.

Tomasz Słupczyński

Słownik finansowy
Kalkulatory

Szukasz kredytu gotówkowego? Chcesz zaoszczędzić? A może nowa inwestycja się kroi? Z nami wszystko przekalkulujesz!

Sprawdzam