Jak działa bezpośrednia likwidacja szkód w PZU?

2015-04-10 14:54:17

Bezpośrednia likwidacja szkód to wygodny sposób na odzyskanie środków z ubezpieczenia za kolizję, której nie byliśmy winni. PZU oferuje swoim klientom tę usługę już od przeszło roku. Przekonaj się, dlaczego warto z niej korzystać.

Bezpośrednia likwidacja szkód to nic innego, jak załatwienie u swojego ubezpieczyciela wszelkich formalności związanych z wypłatą świadczenia z polisy za szkodę, którą ponieśliśmy z czyjejś winy. Ogranicza to w dużej mierze kłopotliwe załatwienia, umożliwiając przyspieszenie i ułatwienie uzyskania odszkodowania.

Opcja bezpośredniej likwidacja szkód działa w PZU od przeszło roku. Skorzystało już z niej ponad 33,5 tysiąca osób poszkodowanych, ubezpieczonych w PZU. Jak wygląda schemat tego rozwiązania?

Chcąc skorzystać z opcji bezpośredniej likwidacji szkód, należy poniesioną szkodę zgłosić do swojego ubezpieczyciela. Ten dokonuje wyceny, organizuje naprawę samochodu albo pokrywa jej wykonanie. To rewolucyjne rozwiązanie na rynku usług ubezpieczeniowych jest bardzo dobrze oceniane przez zainteresowanych klientów.

Statystyki są obiecujące: aż 88 procent ubezpieczonych potwierdziło swoje zadowolenie z tego sposobu pokrycia szkody. Szczególnie ceniona jest szybkość, z jaką można w ten sposób przebrnąć przez całą procedurę likwidacyjną i otrzymać odszkodowanie. Inną kwestią jest także wygoda tej formy likwidacji szkód. Nieważne, w której ubezpieczalni sprawca zdarzenia miał wykupione ubezpieczenie, w bezpośredniej likwidacji szkód PZU wszystko załatwia się u swojego ubezpieczyciela. Wielu klientów ma duże zaufanie do instytucji, z której ubezpieczenia korzysta. Jest to dla nich więc także bardziej wiarygodna forma rozwiązania sprawy.

Z możliwości, jakie daje bezpośrednia likwidacja szkód, korzysta z miesiąca na miesiąc coraz więcej klientów. Do tej pory PZU wypłaciło już ponad 97 milionów odszkodowań w tym trybie działania.

Emilia Kasińska